*3η αγωνιστική

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Έπεσαν οι τίτλοι τέλους ανάμεσα σε Πορντενόνε και Μάσιμο Πάτσι. Τη θέση του στον πάγκο πήρε ο Μάσιμο Ραστέλι.

*GG στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΠΟΡΝΤΕΝΟΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Πορντενόνε δεν έχει καταφέρει να ανοίξει λογαριασμό ούτε από πλευράς βαθμών, ούτε σκοραρίσματος μετά από δύο αγωνιστικές. Πριν την διακοπή για τις Εθνικές γνώρισε την συντριβή στην έδρα της ΣΠΑΛ (5-0). Σημαντικό ρόλο στο τελικό αποτέλεσμα έπαιξε το γεγονός πως οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονταν με δέκα ποδοσφαιριστές μόλις από το 13′.

Τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης είχαν οι γηπεδούχοι που θα μπορούσαν να σκοράρουν περισσότερες φορές, αν ο αντίπαλος τερματοφύλακας δεν πραγματοποιούσε οχτώ αποκρούσεις. Το εν λόγω αποτέλεσμα οδήγησε τον Μάσιμο Πάτσι στο ταμείο ανεργίας, τη θέση του στην τεχνική ηγεσία πήρε ο Μάσιμο Ραστέλι που θα πραγματοποιήσει ντεμπούτο απόψε. Δεν αναμένονται πολλές αλλαγές στο βασικό σχήμα των “νεροβέρντι”.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (5-0) από την ΣΠΑΛ. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες στο 13′, στη συνέχεια σκόραραν οι Μανκοσού (18′), Κολόμπο (37′), Καπραντόσι (45′), Βιβιάνι (69′) και Λάτε Λατ (75′).

ΠΟΡΝΤΕΝΟΝΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Δεν σκόραρε στα δύο τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Over 2,5 στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΠΑΡΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ως “από μηχανής θεός” ο Μιχαίλα σκόραρε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με αντίπαλο την Μπενεβέντο στο “Ennio Tardini”, χαρίζοντας την πρώτη νίκη στη Serie B στην Πάρμα! Οι γηπεδούχοι σκόραραν στο 32′ με τον Σκιαταρέλα, ωστόσο το γκολ δεν μέτρησε ως οφσάιντ μετά από παρέμβαση του VAR.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι έριξαν ρυθμούς, πληρώνοντας συνολικά την αστοχία τους. Δεν αναμένεται να ξεκινήσει στην ενδεκάδα ο Ινγκλέσε, από εκεί και πέρα αναντικατάστατοι φαντάζουν οι Μαν και Μπρουνέτα στα άκρα, όπως οι Βάσκεζ και Τζούριτς στο κέντρο. Σημαντικότατη η απουσία του τραυματία Τουτίνο.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (1-0) της Μπενεβέντο. Το μοναδικό γκολ σημείωσε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μιχαίλα.