*Στον πρώτο γύρο: Μόντσα – Πορντενόνε 3-1

*Under 2,5 στα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΠΟΡΝΤΕΝΟΝΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (2-0) από την Ρετζίνα. Σκόραραν οι Μενέζ (66′) και Ντι Κιάρα (86′).

Επτά βαθμούς πίσω από τις θέσεις που οδηγούν στα πλέι άουτ και 12 από τη ζώνη ασφαλείας βρίσκεται η Πορντενόνε. Προέρχεται από τρεις σερί ήττες, πιο πρόσφατη αυτή στην έδρα της Ρετζίνα (2-0) πριν από τρεις μέρες. Την ευστοχία τους εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι, δέχτηκαν πίεση στο δεύτερο ημίχρονο από τους φιλοξενούμενους που έφτασαν σε ποσοστό κατοχής μπάλας 64%, χωρίς ουσιαστικό αποτέλεσμα.

Μόλις δύο νίκες πανηγύρισαν οι “νεροβέρντι” σε 24 αγωνιστικές, η μία από αυτές ήρθε εντός έδρας (τέσσερις ισοπαλίες, επτά ήττες). Διαθέτουν την χειρότερη επίθεση (18) και άμυνα (46) της Σέριε Β. Ούτε στη σημερινή αναμέτρηση αναμένεται να δώσει το παρών ο προπονητής Τεντίνο, καθώς αντιμετωπίζει πρόβλημα υγείας.

ΠΟΡΝΤΕΝΟΝΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα 6/8 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Δεν σκόραρε στα δύο τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΟΝΤΣΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από την Πίζα. Ο Βαλότι έκανε το 1-0 στο 8′, απάντησε ο Πούσκας δέκα λεπτά αργότερα για τους φιλοξενούμενους. Την ανατροπή πραγματοποίησε ο Πέδρο Περέιρα με αυτογκόλ (65′).

Μόλις την πρώτη ήττα της στο “U-Power” γνώρισε η Μόντσα από την Πίζα (2-1) πριν από τρεις μέρες, αποτέλεσμα που την διατηρεί στο -4 από την 2η θέση που οδηγεί απευθείας στα μεγάλα σαλόνια της Ιταλίας. Οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, δεν πτοήθηκαν από το γρήγορο γκολ των αντιπάλων τους αντιδρώντας λίγο αργότερα.

Από μία μεγάλη ευκαιρία (πέρα του αυτογκόλ) είχαν οι δύο ομάδες στο δεύτερο. “Κάναμε ένα βήμα πίσω, πραγματοποιήσαμε το χειρότερο ημίωρο από την στιγμή που ήρθα στην ομάδα”, ανέφερε ο προπονητής Στρόπα. Μόλις δύο νίκες σε 12 αγωνιστικές (έξι ισοπαλίες, τέσσερις ήττες) πανηγύρισαν οι “μπιανκορόσι” μακριά από το σπίτι τους.