22η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Σαπεκοένσε – Πόντε Πρέτα 1-1

* Τέσσερις από τους έξι αγώνες τους σε αυτό το γήπεδο στο παρελθόν έχουν λήξει over 2,5

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ

Προηγούμενο ματς: Η Πόντε Πρέτα έχασε εκτός έδρας με 2-1 από την Κρισιούμα παρόλο που προηγήθηκε με τον Ελιέλ μόλις στο πέμπτο λεπτό. Ισοφαρίστηκε από τον Ρομιούλο στο 19ο λεπτό, και δεν άντεξε ούτε ένα ημίχρονο, δεχόμενη δεύτερο γκολ από τον Κλαουντίνιο στο 31ο λεπτό.

Η Πόντε Πρέτα ηττήθηκε 2-1 εκτός έδρας από την Κρισιούμα, παραμένοντας για πέμπτο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη, με τρεις ήττες σε αυτό το διάστημα. Και ειδικά στο γήπεδό της δεν έχει κερδίσει εδώ και τρία παιχνίδια, με δύο ισοπαλίες.

Είναι πάντα στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα, στην 14η θέση του, αλλά στην ελάχιστη απόσταση ασφαλείας, στο +4, από την ζώνη του υποβιβασμού. Και οι αγώνες της έχουν πάντα τα λιγότερα γκολ στην κατηγορία.

Τιμωρημένος είναι ο μέσος Φελιπίνιο συνεχίζουν να απουσιάζουν οι τραυματίες επιθετικοί Πάμπλο Ντιέγκο, Ζεχ και ο αμυντικός Ζιν Κάρλος.

Πόντε Πρέτα Στατιστικά

*Δύο σερί G/G και over 2,5

*9/11 under 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

*7/11 N/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα

ΣΑΠΕΚΟΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Σαπεκοένσε έφερε 1-1 εκτός έδρας με την Λοντρίνα, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από πέναλτι του Ζοάο Πάουλο στο 10ο λεπτό. Ισοφάρισε με τον ίδιο τρόπο, δηλαδή με πέναλτι, με τον Μπρούνο Ναζάριο στο 54’.

Η Σαπεκοένσε αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με την Λοντρίνα, καταφέρνοντας να αποφύγει μία τρίτη σερί ήττα με ίδιο σκορ, ισοφαρίζοντας το τέρμα που δέχθηκε. Πάντως μακριά από την έδρα της δεν έχει νίκη εδώ και έξι παιχνίδια, με τρεις ισοπαλίες σε αυτό το διάστημα.

Είναι εντός ζώνης υποβιβασμού, αλλά σε απόσταση βολής, στο -2 για την ακρίβεια, από την τελευταία θέση παραμονής, έχοντας και έναν αγώνα λιγότερο..

Απουσιάζουν λόγω τραυματισμών ο μέσος Πάμπλο Ολιβέιρα και ο επθετικός Ντανρλέι και τιμωρημένοι είναι ο επιθετικός Γκάμπριελ Ξαβιέρ και οι αμυντικοί Κριστιάνο, Μπρούνο Λεονάρντο..