*23η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Οέστε – Πόντε Πρέτα 1-3

*Οι εφτά από τους 10 αγώνες που έχουν παίξει στο παρελθόν στην έδρα της Πόντε Πρέτα έχουν λήξει G/G μαζί με over 2,5.

Πόντε Πρέτα – Οέστε στην Bet365

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Πόντε Πρέτα αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 εκτός έδρας με την Βιτόρια Μπαϊα, παραμένοντας αήττητη για τέταρτο συνεχόμενο παιχνίδι. Αλλά το θέμα είναι πώς έχει φέρει τρεις συνεχόμενες ισοπαλίες, κάτι που την έχει φέρει λίγο πίσω στο βαθμολογικό πίνακα. Ακόμη βέβαια είναι στο πρώτο μισό του, αλλά πλέον δεν βρίσκεται σε απόσταση βολής από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, ούσα στο -4 από αυτές.

Ο προπονητής της, Μαρσέλο, ήταν ευχαριστημένος με την τελευταία εμφάνιση της ομάδας του και κυρίως με την ισορροπία που υπήρξε ανάμεσα σε άμυνα και επίθεση. Κάτι στο οποίο στόχευε και με κάποιες αλλαγές στην ενδεκάδα.

Παραμένουν εκτός οι τραυματίες εδώ και καιρό Βινίσιους (ΜΕ), Οσμάν (ΕΠ), Ερνάντες (ΜΕ), ενώ τραυματίστηκαν πιο πρόσφατα και θα απουσιάσουν και οι Ιβάν (ΤΕ), Ράιαν (ΑΜ), Λουιζάο (ΑΜ), Ορόμπο (ΕΠ), ενώ ο Μόισες (ΕΠ) έμεινε εκτός αποστολής λόγω κορωνοϊού.

Προηγούμενο παιχνίδι:  Η Πόντε Πρέτα έφερε 0-0 εκτός έδρας με την Βιτόρια Μπαϊα, σε έναν αγώνα που είχε την πιο κλασσική ευκαιρία του αγώνα, σε ένα παιχνίδι που ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο, αν και στο δεύτερο μισό του αγώνα η αντίπαλος της πήρε τον έλεγχο.

Πόντε Πρέτα Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5 (bet365 παίξε νόμιμα)

*Εχει 7/11 G/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 | 21+ (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΟΕΣΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Οέστε έδειξε σημάδια ζωής, κερδίζοντας με 2-1 εντός έδρας την Μπραζίλ Ντε Πελότας, παίζοντας και καλά και δημιουργώντας αρκετές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από 12 αγώνες, ενώ δεν έχει κερδίσει ακόμη μακριά από το γήπεδο της, με εφτά ήττες σε 11 παιχνίδια.

Πολύ πιθανόν πάντως να άργησε να ξυπνήσει, αφού παραμένει ουραγός, πάντα με τη χειρότερη άμυνα και επίθεση της κατηγορίας, ενώ βρίσκεται αρκετά πίσω, στο -14 για την ακρίβεια, από τις θέσεις παραμονής.

Πάντως ο τεχνικός της, Ρομπέρτο Καβάλιο, εξακολουθεί να ελπίζει και να είναι αισιόδοξος, ειδικά με την αυτοπεποίθηση της ομάδας ανεβασμένη έπειτα από την τελευταία νίκη.

Παραμένει εκτός λόγω τραυματισμού ο επιθετικός Καλίλ που λείπει από τον Αύγουστο.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Οέστε κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Μπραζίλ Ντε Πελότας, έπειτα από ένα εντυπωσιακό και καταιγιστικό πρώτο ημίχρονο, όπου σκόραρε με τους Αλεξ Ρουάν (6’ αυτ.), Πεντράο (27’), ενώ θα μπορούσε να πετύχει και περισσότερα τέρματα. Και η αντίπαλος της απλά μείωσε με τον Ντελατόρε στο 85ο λεπτό.