*26η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Μπραζίλ Ντε Πελότας – Πόντε Πρέτα 1-1

*Από τα εφτά παιχνίδια τους στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο, τα έξι έχουν λήξει under 2,5, με το μοναδικό over 2,5 να έχει έρθει σε αυτή την έδρα.

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Πόντε Πρέτα κέρδισε για πρώτη φορά φέτος μακριά από την έδρα της, με 1-2 στο γήπεδο της Οπεράριο, έπειτα από δύο αγώνες που δεν τα είχε καταφέρει. Στην έδρα της πάντως έφερε ισοπαλία στον τελευταίο αγώνα, που ήταν και μεγάλο ντέρμπι, έπειτα από πέντε συνεχόμενες νίκες που είχε σε αυτό.

Είναι πάντα χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, αλλά καταφέρνει να παραμένει εκτός ζώνης υποβιβασμού, αν και πλέον είναι σε απόσταση βολής, στο +2 συγκεκριμένα, από αυτήν.

Tραυματίες και απόντες είναι οι Ροντριγκάο (ΕΠ), Τιάγκο (ΑΜ), αλλά έγινε καλά και γυρίζει ο Λέο Νάλντι (ΜΕ). Επιστρέφει από τιμωρία ο αμυντικός Κλέιλτον, αυτή τη φορά τιμωρημένοι είναι οι Αντρέ Λουίζ (ΜΕ), Φάμπιο Σάντσες (ΑΜ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Πόντε Πρέτα κέρδισε 1-2 εκτός έδρας την Οπεράριο, με όλα τα γκολ να μπαίνουν στο πρώτο ημίχρονο. Προηγήθηκε με τον Αντρέ Λουίζ στο 22’ και παρόλο που ισοφαρίστηκε από τον Μαρσέλο στο 27’, ο Ροντριγκάο στο 45’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκε έντονη πίεση, γλίτωσε και από το δοκάρι της μία φορά, όλα αυτά πριν μείνει με παίκτη λιγότερο, στο 73’, ενώ τελείωσε τον αγώνα με εννιά παίκτες, χωρίς ωστόσο να κινδυνεύσει από εκείνο το σημείο και έπειτα.

Πόντε Πρέτα Στατιστικά

*Εχει 7/12 over 2,5 εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα (δες το στην bet365)

*Εχει 7/12 G/G εντός έδρας στο εθνικό πρωτάθλημα.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

+21. Υπάρχει κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, παρακαλούμε παίξτε υπεύθυνα. Γραμμή βοήθειας: 210 9237777

ΜΠΡΑΖΙΛ ΝΤΕ ΠΕΛΟΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Μπραζίλ Ντε Πελότας ηττήθηκε με 0-1 εντός έδρας από την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, γνωρίζοντας δεύτερη συνεχόμενη ήττα, όγδοη στα 13 τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει, ενώ ειδικά μακριά από την έδρα της είναι πλέον η μοναδική ομάδα της κατηγορίας που δεν έχει καταφέρει να πετύχει μία νίκη, με οκτώ ήττες σε 13 αγώνες.

Είναι πάντα ουραγός του βαθμολογικού πίνακα, έχοντας τη χειρότερη επίθεση της κατηγορίας, έχοντας μείνει αρκετά πίσω από τις θέσεις παραμονής, ούσα αυτή τη στιγμή στο -13 από αυτές. Και πλέον ψάχνει και νέο προπονητή, αφού ο Κλέμπερ Γκαούτσο παραιτήθηκε έπειτα από 10 αγώνες στον πάγκο της!

Επιστρέφει ο κεντρικός αμυντικός Ικάρο που ήταν σε καραντίνα.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Μπραζίλ Ντε Πελότας έχασε με 0-1 εντός έδρας από την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, δεχόμενη το γκολ από τον Ντιέγκο Τόρες στο 71ο ΄λεπτό και ενώ νωρίτερα είχε χάσει πάρα πολλές ευκαιρίες να προηγηθεί, της ακυρώθηκε και ένα γκολ αρκετά αυστηρά ως χέρι, καταρρέοντας μετά το τέρμα που δέχθηκε.