*32η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Κρουζέιρο – Πόντε Πρέτα 2-0

ΠΟΝΤΕ ΠΡΕΤΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Πόντε Πρέτα κέρδισε 0-2 εκτός έδρας την Λοντρίνα, σκοράροντας δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, εκμεταλλευόμενη με τον καλύτερο τρόπο την αποβολή παίκτη των γηπεδούχων στην εκπνοή του ημιχρόνου. Ανοιξε το σκορ με τον Λούκα στο 60’, ενώ ο Ριμπαμάρ στο 90’ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Πόντε Πρέτα επιβεβαίωσε την πολύ καλή της αγωνιστική κατάσταση, αφού κέρδισε και την Λοντρίνα με 0-2 εκτός έδρας, πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές που δεν χάνει, ενώ ειδικά στο γήπεδό της είναι αήττητη εδώ και εννιά παιχνίδια, με έξι νίκες σε αυτό το διάστημα, αν και έφερε ισοπαλία στο πιο πρόσφατο εξ αυτών.

Εχει ανέβει αρκετά στο βαθμολογικό πίνακα, είναι στην 7η θέση του, έχοντας πλησιάσει πλέον στο -5 την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου και από εκεί που πάλευε για την παραμονή, διεκδικεί πλέον και την άνοδο!

Παραμένουν εκτός λόγω τραυματισμών οι Φαμπίνιο (ΜΕ), Ραμόν Καρβάλιο (ΜΕ), θα λείψει ο αμυντικός Ματέους Σίλβα που είναι δανεικός από την σημερινή τους αντίπαλο, επιστρέφει από τιμωρία ο μέσος Φράγκα.

Πόντε Πρέτα Στατιστικά

*Εχει τρία σερί under 2,5

*Εχει 10/14 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της.

*Εχει 15/22 under 2,5 εντός έδρας, 12/15 στο εθνικό πρωτάθλημα.

*Εχει 10/15 X στο ημίχρονο των εντός έδρας αγώνων της.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ, Κίνδυνος εθισμού και απώλειας περιουσίας, Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777, Παίξτε Υπεύθυνα.

ΚΡΟΥΖΕΪΡΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Η Κρουζέιρο κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Βάσκο Ντα Γκάμα, ανοίγοντας το σκορ με τον Μασάντο στο 25’, ο Εντού στο 60’ πέτυχε δεύτερο τέρμα, αφού είχε και δοκάρι η ομάδα του στην εκπνοή του ημιχρόνου, με τον Λουίς Ενρίκε στο 86’ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.

Η Κρουζέιρο κέρδισε 3-0 εντός έδρας την Βάσκο Ντα Γκάμα και εξασφάλισε και μαθηματικά την επιστροφή της στην κορυφαία κατηγορία, εκεί που αδιαμφισβήτητα ανήκει, εφτά αγωνιστικές πριν λήξει το πρωτάθλημα! Αυτή ήταν η τρίτη της συνεχόμενη νίκη χωρίς να δεχθεί γκολ, έχοντας οκτώ στους 14 τελευταίους αγώνες που δεν χάνει!

Είναι πάντα πρωτοπόρος και μάλιστα έχει σημαντική απόσταση ασφαλείας, ούσα στο +15 για την ακρίβεια, από την δεύτερη θέση και είναι θέμα χρόνου να κατακτήσει και τον τίτλο μαθηματικά, έχοντας ακόμη την καλύτερη επίθεση και άμυνα της κατηγορίας.

O μέσος Ζοάο Πάουλο και ο επιθετικός Γουαγκινίνιο λείπουν λόγω κάποιων ενοχλήσεων που εξακολουθούν και έχουν, χτύπησαν και οι μέσοι Τσάι, Νέτο Μόουρα που θα απουσιάσουν, όπως και ο επιθετικός Ζάζα που άργησε να πάει στην τελευταία προπόνηση και έμεινε εκτός αποστολής, αλλά και ο τιμωρημένος επιθετικός Στένιο.