ΠΟΧΑΝΓΚ

Χωρίς νίκη παραμένει εδώ και τέσσερις αγωνιστικές και η Ποχάνγκ, η οποία έχει απολογισμό τρεις ισοπαλίες και μια ήττα σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Τσόι Ζιν-Τσέουλ φιλοξενήθηκε από την Γεονάμ, κόντρα στην οποία αρκέστηκε στο βαθμό της ισοπαλίας, μετά και το μεταξύ τους 0-0. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική της ισοπαλία, μετά και το 2-2 στην εντός έδρας αναμέτρηση με την Σουγόν. Έτσι μετά από δεκατρία παιχνίδια πρωταθλήματος, η Ποχάνγκ βρίσκεται στην έβδομη θέση της βαθμολογίας, όπου και μετράει 15 βαθμούς, ένα περισσότερο από τις Σανγκιού και Σουγόν, που ακολουθούν. Μετράει μόλις μια νίκη εντός έδρας, έχοντας επίσης τρεις ισοπαλίες και δυο ήττες. Διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας, έχοντας δεχθεί 13 τέρματα, όσα δηλαδή και η Ουλσάν.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Γεονάμ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.

ΣΕΟΝΓΚΝΑΜ

Χωρίς νίκη για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι παρέμεινε η Σεονγκνάμ, όπου και μετράει μια ισοπαλία και μια ήττα. Προερχόμενη από την εντός έδρας ήττα με 0-1 από την Ιντσεόν, η ομάδα του Κιμ Χακ-Μπεόμ φιλοξένησε την Γιεονμπούκ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 75ο λεπτό με το τέρμα του Τιάγκο Άλβες. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή, παίρνοντας το προβάδισμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Εν τέλει, την παρτίδα για τους γηπεδούχους έσωσε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσων και πάλι ο Τιάγκο Άλβες, ο οποίος ισοφάρισε για το τελικό αποτέλεσμα. Στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας η Σεονγκνάμ, όπου μετά από δεκατρία παιχνίδια μετράει 22 βαθμούς. Αήττητη στα τρία τελευταία παιχνίδια μακριά από την έδρα της, όπου και μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Γιεονμπούκ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.