3η αγωνιστική

*Under 2.5 τα εννέα τελευταία παιχνίδια ανάμεσα στις δυο ομάδες.

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΠΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από την Καέν, για το πρωτάθλημα. Δέχθηκε και τα δυο τέρματα στο φινάλε του ημιχρόνου (38′, πεν. 45’+3), για να μείνει και με δέκα παίκτες στο 58ο λεπτό, όταν και αποβλήθηκε ο Καντέ.

Από την πρώτη της ήττα για το φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Πο. Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Νικολάς Ουσάι φιλοξενήθηκε από την Καέν, από την έδρα της οποίας έφυγε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Παρατάχθηκε με αμυντικούς προσανατολισμούς, ωστόσο αυτό δεν ήταν αρκετό για να σταθεί εμπόδιο στην αντίπαλο της, δεχόμενη και τα δυο τέρματα στο φινάλε του ημιχρόνου. Δεν απείλησε σε καμία περίπτωση, ειδικά από τη στιγμή που έμεινε και με παίκτη λιγότερο στο ματς.

Δεν κατάφερε να δώσει έτσι συνέχεια στις επιτυχίες, μετά και το εντυπωσιακό 3-0 της πρεμιέρας κόντρα στη Μπορντό. Θετικός πάντως ο απολογισμός της, δεδομένου και του δύσκολου προγράμματος. Εκτός μάχης για τους επόμενους δυο μήνες θα παραμείνει ο Μοαμέντ, που τραυματίστηκε κόντρα στην Καέν.

Πο Στατιστικά

*No Goal τα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2.5 τα 3/4 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της.

ΠΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-0 από τη Γκρενόμπλ, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 63′ και επτά λεπτά αργότερα έμεινε με παίκτη λιγότερο, καθώς αποβλήθηκε ο Μαντουκί. Δέχθηκε και δεύτερο τέρμα στο 89′.

Αρνητική η παρουσία της Παρί, μετά και τα δυο πρώτα παιχνίδια του πρωταθλήματος. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Στεφάν Ζιλί φιλοξενήθηκε από τη Γκρενόμπλ, στην έδρα της οποίας έμεινε με άδεια χέρια, μετά και το τελικό 2-0. Έδειξε ανταγωνιστική μέχρι την ανάπαυλα, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο παραδόθηκε στην ανωτερότητα των γηπεδούχων και δεν απέφυγε τα χειρότερα, “πληρώνοντας” σε μεγάλο βαθμό και το αριθμητικό της μειονέκτημα.

Δεύτερη διαδοχική της ήττα, μετά και το εντός 0-2 από την Καέν, οπότε και καλείται να σηκώσει άμεσα κεφάλι, έτσι ώστε να πάρει ψυχολογία για τη συνέχεια. Δείχνει όμως ότι χρειάζεται περαιτέρω ενίσχυση. Εξέτισε την τιμωρία του ο Ζουλς Γκοντέν.