*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Σριούσμπερι-Πιτέρμπορο 1-2.

Δείτε όλες τις νόμιμες στοιχηματικές εταιρίες

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Τσάρλτον με σκορ 1-2, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κλαρκ στο 28’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μέι στο 49’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κλαρκ στο 75’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για την Πιτέρμπορο. Είχε πολλές ευκαιρίες και προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, ενώ δεν πτοήθηκε από το γεγονός ότι ισοφαρίστηκε στην επανάληψη, σκοράροντας και πάλι στη συνέχεια.

Συνέχεια στο αήττητο σερί που «τρέχει» στο πρωτάθλημα θέλει να δώσει, διατηρώντας την απόστασή της από την κορυφή του πρωταθλήματος στη μια «ανάσα». Είναι η πιο παραγωγική ομάδα της κατηγορίας, έχοντας πετύχει 52 τέρματα σε 26 αγωνιστικές, ενώ παράλληλα διαθέτει μια από τις πιο σταθερές άμυνες, έχοντας δεχθεί μόλις 28 τέρματα. Έχει το πλεονέκτημα έδρας σήμερα και μπορεί να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά προβλήματα των φιλοξενούμενων ώστε να αποσπάσει ακόμα πιο εύκολα το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Πιτέρμπορο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΡΙΟΥΣΜΠΕΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα εναντίον της Στίβενεϊτζ με σκορ 0-1, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Ριντ στο 84’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της και γνώρισε την ήττα η Σριούσμπερι. Παρά το γεγονός ότι δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, δεν κατάφερε να απειλήσει σχεδόν καθόλου την αντίπαλη εστία. Η άμυνά της πιέστηκε από τους φιλοξενούμενους, οι οποίο αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, σκοράροντας στο δεύτερο ημίχρονο.

Ακόμα πιο δύσκολο το έργο της στο σημερινό παιχνίδι, καθώς αντιμετωπίζει μια εκ των ομάδων που διεκδικούν τόσο την άνοδο, όσο και τον τίτλο. Δεν είναι σε καλή κατάσταση, μετράει μόλις μία νίκη στα τελευταία πέντε παιχνίδια της, έχοντας σκοράρει μόνο σε αυτό. Πάρα πολλά τα προβλήματά της στα μετόπισθεν, μοιάζει ανήμπορη να βρει λύσεις, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να σταματήσει να δέχεται γκολ και ιδιαίτερα μακριά από το γήπεδό της.