17η αγωνιστική.

*Επιτρέπεται η παρουσία 2.000 θεατών.

Δείτε τα Προγνωστικά Αγγλίας

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ Ανάλυση

Η Πιτέρμπορο είχε υποχρεώσεις για το Λιγκ Τρόφι μεσοβδόμαδα. Υποδέχθηκε την ομάδα Νέων της Γουέστ Χαμ και επικράτησε με 3-0, πανηγυρίζοντας την πρόκριση στη φάση των 16. Πήρε, παράλληλα, την πρώτη της νίκη μετά από τρεις διαδοχικές ήττες.

Οι δύο ήταν για το πρωτάθλημα, από Πόρτσμουθ και Γουίμπλεντον με 2-0 και 2-1 αντίστοιχα, και η άλλη για το Κύπελλο, εντός έδρας από την Τσόρλεϊ με 1-2. Βρίσκεται πλέον στην 5η θέση, με 28 βαθμούς όσους και η Πόρτσμουθ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη απέναντι στην ομάδα Νέων της Γουέστ Χαμ για το Λιγκ Τρόφι. Προηγήθηκε στο 56ο λεπτό με σκόρερ τον Έισα, ο Τασντεμίρ έκανε το 2-0 στο 71’, για να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Έισα με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 83΄.

Πιτέρμπορο Στατιστικά

*2-3 γκολ τα 9/10 τελευταία παιχνίδια της. (Δες το στην Stoiximan)

*Λιγότερες από 4.5 κάρτες στα 8/10 τελευταία παιχνίδια της.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΡΟΤΣΝΤΕΪΛ Ανάλυση

Δεν πραγματοποίησε καλή εμφάνιση στην εντός έδρας αναμέτρηση με αντίπαλο την Λίνκολν την προηγούμενη αγωνιστική και ηττήθηκε δίκαια με 0-2. Με το αποτέλεσμα αυτό μπήκε τέλος σε ένα μικρό αήττητο σερί δύο αγώνων, στους οποίους μέτρησε μία νίκη απέναντι στην Πλίμουθ (4-0 εκτός) και μία ισοπαλία με την Νορθάμπτον (1-1 εντός).

Το τρίποντο επί της Πλίμουθ είναι το μοναδικό που έχει πανηγυρίσει στα επτά τελευταία παιχνίδια της στην Α’ Αγγλίας, μετά από 15 αγώνες έχει συγκεντρώσει 16 βαθμούς, απολογισμός που τη φέρνει μόλις στο +1 από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα με 2-0 από την Λίνκολν. Δεν άξιζε περισσότερα από το παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 38ο λεπτό και το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 68’