19η αγωνιστική

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΙΤΕΡΜΠΟΡΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Κόλτσεστερ με σκορ 1-0, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το γκολ που χώρισε τις δύο ομάδες πέτυχε ο Ιχιόνβεϊν στο 42’.

Κακή εμφάνιση και ήττα για την Πιτέρμπορο. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά δεν απείλησε με καμία την αντίπαλη εστία, μένοντας στο μηδέν ύστερα από καιρό. Αμυντικά έβγαλε αδράνεια και έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, με το γκολ αυτό να είναι εν τέλη και το καθοριστικό.

Καλύτερη εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, επιστρέφοντας στις νίκες. Δεν πείθει με την εικόνα της τελευταία, δείχνει πως έχει πολλά προβλήματα στα μετόπισθεν, με αποτέλεσμα να δέχεται εύκολα γκολ. Από την άλλη παραμένει σχεδόν ασταμάτητη επιθετικά, αφού είναι πλέον ελάχιστες οι αναμετρήσεις στις οποίες απέτυχε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα, ενώ καμία δεν ήταν εντός έδρας.

Πιτέρμπορο Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΜΠΕΡΤΟΝ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Μάνσφιλντ με σκορ 2-1, στα πλαίσια του Λιγκ Τρόφι. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με τον Κούπερ στο 21’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Στόκτον στο 34’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Χάμερ στο 53’.

Καλή εμφάνιση και νίκη για τη Μπέρτον. Παρά το γεγονός ότι έμεινε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ισοφαρίσει πριν την ανάπαυλα, ενώ στην επανάληψη ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Πήρε ψυχολογία ύστερα από τη μεσοβδόμαδη νίκη της και σήμερα θέλει να πραγματοποιήσει μια ακόμα καλύτερη εμφάνιση, προκειμένου να επιστρέψει στις νίκες και στο πρωτάθλημα. Δύσκολο το έργο της, καθώς αντιμετωπίζει μια από τις πιο δυνατές ομάδες όταν αγωνίζεται εντός έδρας, όμως μπορεί να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά προβλήματα που βγάζει συνεχώς, ώστε να βρει δίχτυα. Φυσικά θα πρέπει να δείξει μεγαλύτερη σταθερότητα στα μετόπισθεν, αφού μονίμως δέχεται γκολ, τα οποία την έχουν κρατήσει πίσω σε ότι αφορά τους βαθμούς, παρ’ όλο που προς το παρόν δεν κινδυνεύει.