*Εξ αναβολής αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Θλιβερή η εμφάνιση του Πιερικού στο εκτός έδρας παιχνίδι με τη Βέροια την Κυριακή, διασύρθηκε 4-1 και έδειξε ότι δε βρίσκεται σ’ αυτό το επίπεδο. Όλα έγιναν στο πρώτο ημίχρονο, εκεί δέχτηκε τρία γκολ και το ματς ουσιαστικά τελείωσε. Επιστροφή στα αρνητικά αποτελέσματα μετά από δύο σερί «λευκές» ισοπαλίες με ΑΕΛ (εντός) και Απόλλωνα Λάρισας (εκτός), ερχόταν απ’ την την εκτός έδρας ήττα 1-0 απ’ τα Τρίκαλα, στις προηγούμενες δύο αγωνιστικές είχε νίκη με τον Ολυμπιακό Βόλου (1-0 εκτός έδρας) και ισοπαλία 0-0 με τον ΠΑΟΚ Β’. Έχει ρεκόρ 2-4-5 στις πρώτες 11 αγωνιστικές, με 10 πόντους είναι στη 13η θέση. Δεν ανακοινώθηκε αποστολή.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 4-1 κόντρα στη Βέροια. Στο 3-0 το ημίχρονο με τα γκολ των Μούργου, Πασά και Γιακουμάκη, στο 58’ το 4-0 με τον Πασά. Το τελικό 4-1 διαμορφώθηκε στο 80’ απ’ τον Κανούλα.

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*ΝG τα 8/10 τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα (δες το στη betshop).

*Under 2.5 τα 7/11 ματς στο πρωτάθλημα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’ ΑΝΑΛΥΣΗ

Ακόμη μια γκέλα για τον Ολυμπιακό, που δεν κατάφερε να κερδίσει ούτε την Καβάλα το Σάββατο. Έκανε καλό πρώτο ημίχρονο, σκόραρε δύο φορές και έβαλε τις βάσεις για τη νίκη, όλα θα ήταν διαφορετικά αν ο Αλγκασίμ Μπα ευστοχούσε σε πέναλτι στην έναρξη του δεύτερου μέρους. Η Καβάλα έβγαλε αντίδραση, πλέον διαθέτει επαγγελματίες παίκτες, ισοφάρισε με δύο γρήγορα γκολ και το ματς απέκτησε «άγρια» ομορφιά. «Από τη στιγμή που χάσαμε το πέναλτι η ομάδα έπεσε ψυχολογικά. Δεχθήκαμε δύο γκολ και δεν μπορέσαμε να αντιδράσουμε. Έπρεπε να έχουμε κερδίσει γιατί σε γενικές γραμμές ήμασταν καλύτεροι», είπε ο κόουτς Ιμπαγάσα.

Έβδομη σερί αγωνιστική που δεν κερδίζει η ομάδα του (0-5-2), κέρδισε τελευταία φορά στις 5 Δεκέμβρη. Έμειναν εκτός για λογαριασμό της πρώτης ομάδας οι Τζολάκης, Σουρλής, Μπαγκαλιάνης, Ξενιτίδης, Κίτσος και Μαυρουδής, εκτός είναι ξανά ο Κινκουέ, επιστρέφει ο Καλογερόπουλος. Η αποστολή: Αποστολόπουλος, Στουρνάρας, Παπαδούδης, Κωστή, Βοΐλης, Χριστοφιλόπουλος, Α. Μπα, Ντόι, Τσέλιος, Νίκολιτς, Ιμπαγάσα, Καλογερόπουλος, Νίκας, Λιάτσος, Γκαλιάνι, Σαπουντζής, Πινακάς, Κεραμίδας, Κουτσίδης, Μαρίνος, Νικόλης.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 2-2 κόντρα στην Καβάλα. Προηγήθηκε 2-0 με τα γκολ των Κωστή (4’) και Ξενιτίδη (40’) ο Ολυμπιακός Β’, ωστόσο η Καβάλα ισοφάρισε στο δεύτερο μέρος με δύο γκολ του Σταμένκοβιτς (56’ και 58’).