23η αγωνιστική

*Η Πετρολούλ είναι αήττητη στα 3 παιχνίδια στην ιστορία μεταξύ των δύο ομάδων (2-1-0).

ΠΕΤΡΟΛΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 1-0 από τη Μιοβένι, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Έμεινε νωρίς πίσω στο σκορ (1-0 στο 10′), σε ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο. Προσπάθησε να βγάλει αντίδραση στο β’ μέρος, με τους γηπεδούχους να αμύνονται για να κρατήσουν το υπέρ τους αποτέλεσμα και την ίδια να απειλεί κυρίως από μακρινή απόσταση. Δεν κατάφερε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα και έτσι το 1-0 έμεινε μοιραία μέχρι τέλους.

Αυτό ήταν το τέταρτο παιχνίδι της χωρίς νίκη (0-1-3), σε πρωτάθλημα και κύπελλο. Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο -2 από την εξάδα των πλέι οφ και την 6η Σεπσί. Εντός έδρας δεν έχει ηττηθεί στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια της για το πρωτάθλημα (3-1-0), τα οποία ολοκληρώθηκαν όλα με 2-3 γκολ.

Τιμωρημένος ο Ζαΐρ. Τραυματίας παραμένει ο Χούτζα.

ΠΕΤΡΟΛΟΥΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*2-3 γκολ στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

*Under2.5 γκολ στα τελευταία 4/5 επίσημα παιχνίδια της.

ΤΣΙΝΤΙΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Άρτζες, για την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Πραγματοποίησε ένα εξαιρετικό 1ο ημίχρονο, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά άργησε να διασπάσει την άμυνα των φιλοξενούμενων, με το 1-0 να έρχεται στο 42ο λεπτό. Μπήκε νωθρά στο β’ μέρος και το πλήρωσε, με την Άρτζες να κάνει το 1-1 στο 55′. Η Τσίντια πήρε και πάλι τον έλεγχο του παιχνιδιού στη συνέχεια, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το τέλος, σε ένα παιχνίδι όπου άξιζε τη νίκη.

Αυτό ήταν το έκτο συνεχόμενο παιχνίδι της χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-3-3). Βρίσκεται στη 14η θέση της βαθμολογίας, στο +10 από την ουραγό Μιοβένι. Εκτός έδρας μετράει τρεις συνεχόμενες ήττες, σε πρωτάθλημα και κύπελλο, έχοντας δεχτεί τουλάχιστον 2 γκολ σε καθένα από αυτά τα τρία παιχνίδια.

Τιμωρημένοι οι Ορόζκο και Τσαμέντ. Σταθερά τραυματίας ο Γκρούμπατς. Αμφίβολοι οι πολύτιμοι Νεγκούτ και Πόπα.