ΠΕΤΡΟΛΟΥΛ 52 ΠΛΟΪΕΣΤΙ - ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΛΟΥΖ Προγνωστικά

19η αγωνιστική

*Η Πετρολούλ δεν έχει ηττηθεί ποτέ στην έδρα της από την Ουνιβερσιτάτεα Κλουζ (6-2-0), κρατώντας ανέπαφη την εστία της στα έξι από τα οκτώ αυτά παιχνίδια.

ΠΕΤΡΟΛΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Αράντ, για την περασμένη αγωνιστική, στις 05/11. Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά 1ο ημίχρονο, κατάφερε να πάρει το προβάδισμα στο 52ο λεπτό, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ζαΐρ. Κλείστηκε στα καρέ της για να κρατήσει το αποτέλεσμα και κατάφερε να βρει δεύτερο γκολ, κάνοντας το 2-0 στο 67′, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 76ο λεπτό της αναμέτρησης, με την Πετρολούλ να μην απειλείται ιδιαίτερα στη συνέχεια.

Έδωσε δύο φιλικές αναμετρήσεις στις 23 και 26 Νοεμβρίου απέναντι στη Σεπσί (2-2)και τη Βολουντάρι (0-0)αντίστοιχα. Στο πρωτάθλημα μετράει δύο συνεχόμενες νίκες. Βρίσκεται στην 7η θέση της βαθμολογίας, στο -1 από την πρώτη εξάδα και την 6η Χερμανστάντ. Μετράει 3 νίκες στα τελευταία 5 εντός έδρας παιχνίδια της, έχοντας σκοράρει 2 γκολ σε καθεμία από αυτές τις νίκες.

Δεν αντιμετωπίζει προβλήματα τραυματισμών, ωστόσο, ο σύλλογος φαίνεται να περνάει κρίση λόγω οικονομικών προβλημάτων. Απλήρωτοι οι παίκτες, δε συμμετείχαν στην τελευταία προπόνηση της ομάδας.

ΠΕΤΡΟΛΟΥΛ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under2.5+n/g στα 4/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

*Δεν έχει δεχτεί γκολ στα 3/5 τελευταία επίσημα παιχνίδια της.

ΟΥΝΙΒΕΡΣΙΤΑΤΕΑ ΚΛΟΥΖ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 απέναντι στην Άρτζες, για την περασμένη αγωνιστική, στις 14/11. Έμεινε πίσω στο σκορ στο 18′, με τη μοναδική τελική των φιλοξενούμενων στο 1ο ημίχρονο. Κυριάρχησε σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι, δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να “σώσει” το βαθμό της ισοπαλίας, με το τελικό 1-1 να διαμορφώνεται στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτό ήταν το δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα (0-1-1). Βρίσκεται στη 13η θέση της βαθμολογίας, στο -9 από την πρώτη εξάδα και την 6η Χερμανστάντ και στο +10 από την ουραγό Μιοβένι. Μετράει 3 ήττες στα τελευταία 5 εκτός έδρας παιχνίδια της, αποτυγχάνοντας να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα και στις τρεις.

Χωρίς απουσίες ταξίδεψε για τη σημερινή αναμέτρηση.