*17η αγωνιστική

*Νωρίτερα στη σεζόν: Μπρισμπέιν Ρόαρ-Περθ Γκλόρι 2-1

*Τέσσερα σερί G/G & Over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΕΡΘ ΓΚΛΟΡΙ

Προηγούμενο ματς: Η Περθ Γκλόρι έφερε 3-3 εκτός έδρας με την Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ, παρόλο που κατάφερε να ανατρέψει το σκορ, αν και βρέθηκε να χάνει 2-0 με γκολ των Ιμπουσούκι (9’), Κλαφ (17’ πεν.). Μείωσε, ισοφάρισε και προηγήθηκε με τέρματα των Άγκαρτ (31’), Γουίλιαμς (63’), Ρόουλινς (82’), δεχόμενη την ισοφάριση από τον Κικιάνη στο 90’.

Η Περθ Γκλόρι αναδείχθηκε ισόπαλη 3-3 εκτός έδρας με την Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ, σε έναν αγώνα που θα μπορούσε από το να τον χάσει ως και να τον κερδίσει!

Έχει δύο νίκες της στους τέσσερις τελευταίους αγώνες που δεν χάνει, με μία να είναι στο γήπεδο της. Εκεί που έχει ως τώρα ίδιο αριθμό νικών και ηττών.

Ευτυχώς γι’ αυτήν υπάρχει η τραγική Γουέστερν Γιουνάιτεντ, ώστε να μην είναι ουραγός! Είναι στην προτελευταία θέση, στο +5 από την ουραγό Γουέστερν Γιουνάιτεντ.

Ακομη πάντως είναι αρκετά μακριά, ούσα στο -7 από την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την διεκδίκηση του τίτλου.

Περθ Γκλόρι Στατιστικά

*10 σερί G/G & over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*6/7 G/G και over 2,5 εντός έδρας

ΜΠΡΙΣΜΠΕΪΝ ΡΟΑΡ

Προηγούμενο ματς: Η Μπρισμπέιν Ρόαρ κέρδισε 5-1 εντός έδρας την Μέλμπουρν Σίτι, σκοράροντας τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίχρονο και ένα στο δεύτερο, με τους Τρέγουιν (2’), Γουάντινχαμ (30’, 46’), Ο΄Σι (33’), Γέλασιτς (39’). Και η αντίπαλος της απλά μείωσε με τον Άντονις στο 46ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Μπρισμπέιν Ρόαρ πήρε εκδίκηση για την ήττα με 8-1 νωρίτερα στη σεζόν, κερδίζοντας με 5-1 εντός έδρας την Μέλμπουρν Σίτι. Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τέσσερις αγώνες, ενώ μακριά από το γήπεδο της έχει τέσσερις σερί ήττες στα πιο πρόσφατα παιχνίδια της.

Μετά λοιπόν από ένα αρκετά καλό ξεκίνημα που είχε κάνει στη σεζόν, πριν αναγκαστεί να αλλάξει προπονητή, έχει υποχωρήσει αισθητά στον βαθμολογικό πίνακα.

Πλέον βρίσκεται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, αλλά πλησίασε λίγο πιο κοντά στην έκτη και τελευταία που οδηγεί στα play off για την διεκδίκηση του τίτλου, ούσα στο -2 από αυτήν.