*11η αγωνιστική

*4/6 over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε αυτό το γήπεδο.

ΠΕΡΘ ΓΚΛΟΡΙ

Προηγούμενο ματς: Η Περθ Γκλόρι έχασε 4-2 εκτός έδρας από την Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς, παρόλο που προηγήθηκε με τον Τάγκαρτ στο 18ο λεπτό. Ισοφαρίστηκε από τον Φάρελ στο 28’, πριν δεχθεί και δεύτερο τέρμα από τον Κουόλ στο 35’. Ο Μάρκος Τούλιο έκανε το 3-1 με πέναλτι στο 45ο λεπτό, μείωσε με τον Κολακόφσκι στο 52’, αλλά τελικά δέχθηκε και τέταρτο τέρμα, πάλι από πέναλτι του Μάρκος Τούλιο στο 90’.

Η Περθ Γκλόρι έχασε και από την Σέντραλ Κόαστ Μάρινερς με 4-2 εκτός έδρας, σε έναν ακόμη αγώνα της που είχε γκολ και θέαμα. Αυτή ήταν η πρώτη της ήττα έπειτα από δύο αγώνες, έχοντας μόνο μία νίκη στα πέντε τελευταία παιχνίδια της.

Αυτή η νίκη την έβγαλε από την τελευταία θέση, ανεβάζοντας την απλά στην προτελευταία, στο +2 από την ουραγό Γουέστερν Γιουνάιτεντ. Ακομη πάντως είναι αρκετά μακριά, ούσα στο -6 από την πρώτη εξάδα και τις θέσεις που οδηγούν στα play off για την διεκδίκηση του τίτλου.

Πάντως και τις δύο νίκες της ως τώρα τις πήρε στο πρωτάθλημα στην έδρα της, εκεί που θα αγωνιστεί και σήμερα και συνήθως μεταμορφώνεται προς το καλύτερο.

Περθ Γκλόρι Στατιστικά

*Έξι σερί G/G & over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

*3/4 οver 2,5 & G/G εντός έδρας στη σεζόν.

ΜΕΛΜΠΟΥΡΝ ΒΙΚΤΟΡΙ

Προηγούμενο ματς: H Μέλμπουρν Βίκτορι κέρδισε άνετα και επιβλητικά με 2-0 εντός έδρας την Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ σε ένα παιχνίδι που δεν απειλήθηκε καθόλου. Αντιθέτως στο πρώτο ημίχρονο είχε δοκάρι και ένα ακυρωθέν γκολ, αλλά τελικά κατάφερε να πάρει τη νίκη με φύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο από τους Ματσάτς (73’), Φορναρόλι (90’).

Η Μέλμπουρν Βίκτορι επικράτησε 2-0 εντός έδρας της Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ, στο οποίο δεν χρειάστηκε να “ιδρώσουν” κιόλας οι παίκτες της! Συνεχίζει να είναι αήττητη στο πρωτάθλημα, η μοναδική ομάδα με το συγκεκριμένο επίτευγμα.

Αν συνυπολογίσουμε, πως στο κύπελλο αποκλείστηκε στα πέναλτι, φέρνοντας και εκεί ισοπαλία, ακόμη δεν έχει ηττηθεί σε αγώνα 90 λεπτών τη φετινή σεζόν.

Αλλά έχει ίδιο αριθμό ισοπαλιών με νίκες από πέντε, κάτι που την διατηρεί στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα, στο -1 από την κορυφή ενώ είναι στο +6 από την έβδομη θέση που δεν οδηγεί στα play off για την κατάκτηση του τίτλου.