*4η αγωνιστική

*Από τα 24 παιχνίδια που έχουν παίξει στο παρελθόν σε αυτό το γήπεδο οι δύο ομάδες, τα 13 έχουν λήξει N/G.

ΠΕΡΘ ΓΚΛΟΡΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Περθ Γκλόρι παίζει για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα, αν και ως τώρα είχε αγωνιστικές υποχρεώσεις για το Τσάμπιονς Λιγκ. Εχασε και από το Τόκιο με 0-1 εντός έδρας στον τελευταίο της αγώνα για τη φάση των ομίλων και αποκλείστηκε από την συνέχεια του θεσμού. Αλλωστε σε έξι παιχνίδια στον όμιλο έχασε πέντε φορές και έφερε μόνο μία ισοπαλία, ενώ από τον Νοέμβριο που επανήλθε σε αγωνιστική δράση, έχει τέσσερις ήττες σε πέντε αγώνες που δεν κερδίζει.

Εχουν περάσει 318 μέρες από την τελευταία φορά που έπαιξε μπροστά στο κοινό της και ο νέος της τεχνικός Ρίτσαρντ Γκαρσία είπε πώς περίμεναν πάρα πολύ καιρό για να αγωνιστούν πάλι στο πρωτάθλημα. Αλλά θεωρεί πώς έχουν προετοιμαστεί κατάλληλα και θα είναι έτοιμοι, απέναντι σε μία επίσης δυνατή αντίπαλο, λέγοντας πώς οι παίκτες του δείχνουν να καταλαβαίνουν τι τους ζητάνε ο ίδιος και οι συνεργάτες του.

Από το πρώτο παιχνίδι της σεζόν στο πρωτάθλημα θα λείψουν οι Οικονομίδης (ΜΕ), Μάλικ (ΑΜ), Γουίλσον (), ενώ ο Κάστρο (ΜΕ) μπήκε στην αποστολή, αλλά αποτελεί ερωτηματικό αν μπορέσει να αγωνιστεί.

Προηγούμενο παιχνίδι:  Η Περθ Γκλόρι έχασε 0-1 εντός έδρας από την Τόκιο, δεχόμενη το γκολ από τον Αντάιλτον στο όγδοο λεπτό του αγώνα και χωρίς να απειλήσει με ισοφάριση κάποια στιγμή του αγώνα.

Περθ Γκλόρι Στατιστικά

*Εχει 3/5 over 2,5 φέτος. (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile).

*Εχει 3/5 G/G φέτος.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΑΔΕΛΑΪΔΑ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Η Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ κέρδισε 2-0 εντός έδρας την Μέλμπουρν Σίτι, , πετυχαίνοντας και την πρώτη της γενικά νίκη τη φετινή σεζόν, χωρίς να έχει δεχθει ακόμη τέρματα.  Και αν συνυπολογίσουμε και την περσινή σεζόν, αυτή ήταν η τρίτη νίκη της στα εφτά τελευταία παιχνίδια που δεν χάνει, ξεκινώντας πολύ καλά τη φετινή, όπου δεν έχει δεχθεί ακόμη γκολ. Βέβαια έχει να αγωνιστεί 17 μέρες.

Και αυτό είναι κάτι που προβληματίζει τον προπονητή της, Καρλ Βιρτ, ο οποίος τόνισε πώς προπονήθηκαν αρκετά σκληρά την προηγούμενη εβδομάδα, δεδομένου πώς αυτήν θα έχουν δύο παιχνίδια και δεν θα μπορούν να προπονηθούν το ίδιο σκληρά και δυνατά. Αλλά γενικά είναι ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του και το πώς έχουν ανταποκριθεί σε αυτό το γεγονός, μένει να φανεί και στο γήπεδο.

Θα απουσιάσουν οι τραυματίες Αλ Χασάν Τουρέ (ΕΠ), Χάβι Λόπες (ΑΜ) που έλειψαν και από το πρώτα παιχνίδια, αλλά και ο μέσος Στράιν που χτύπησε.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Αδελαϊδα Γιουνάιτεντ κέρδισε με 2-0 εντός έδρας την Μέλμπουρν Σίτι, σε έναν αγώνα που ήταν ισορροπημένος, μέχρι να αποβληθεί ο αρχηγός της αντιπάλου της, Τζέιμσον, στο 65ο λεπτό. Από το φάουλ που προέκυψε σκόραρε το πρώτο τέρμα με τον Γιούριτς και το δεύτερο ήρθε δέκα λεπτά αργότερα, στο 76′ από τον Μάουκ, εκμεταλλευόμενη πλήρως την αριθμητική της υπεροχή.