*Στον πρώτο γύρο: Γουχάν Θρι Τάουνς – Γκουοάν 0-1

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα προγνωστικα στοιχηματος της Κυριακής 07/07!

ΓΚΟΥΟΑΝ

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εντός έδρας (2-0) της Σαντόνγκ Ταϊσάν. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 4′ ο Αντεγκμπένρο, προτού διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα ο Φάμπιο Αμπρέου ένα λεπτό αργότερα.

Τρίτη σερί νίκη με μηδέν παθητικό για την Γκουοάν αυτή απέναντι στη Σαντόνγκ Ταϊσάν. Χρειάστηκε να βρεθεί σε εξαιρετική μέρα ο τερματοφύλακας Χαν (εννέα αποκρούσεις) για να έρθει αυτή και να διατηρηθεί στις υψηλές θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Της έβαλαν δύσκολα οι φιλοξενούμενοι που ολοκλήρωσαν με 1.79 xGoals, έναντι 1.52 αυτής. Η Γκουοάν πανηγύρισε έξι σερί εντός έδρας νίκες, σε κάθε μία από τις οποίες πέτυχε 2+ γκολ, δεν κατάφερε να κρατήσει το μηδέν στις τέσσερις. Την προηγούμενη σεζόν αναδείχθηκε ισόπαλη εντός έδρας με τη Γουχάν Θρι Τάουνς (1-1).

ΓΚΟΥΟΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Κράτησε το μηδέν στα τρία τελευταία παιχνίδια της.

*Over 2,5 στα 4/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΓΟΥΧΑΝ ΘΡΙ ΤΑΟΥΝΣ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (2-1) από τη Ναντόνγκ. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Άντονι (11′) κια Καλόν (87′), το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πέδρο Ενρίκε (90+9′).

Πήρε την κατοχή μπάλας από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, ωστόσο δεν κατάφερε να τη μετουσιώσει σε δημιουργία επικίνδυνων στιγμών μπροστά από την εστία της Ναντόνγκ. Παράλληλα πληγώθηκε από την αποτελεσματικότητα της τελευταίας γνωρίζοντας την τρίτη σερί ήττα και πέμπτη στις έξι τελευταίες αναμετρήσεις.

Καταρρέει η Γουχάν Θρι Τάουνς που πανηγύρισε μόλις μία νίκη σε 1,5 μήνα επί της Κινγκντάο Γουέστ Κόουστ (1-0 εκτός) στις 16 Ιουνίου. Πέτυχε έντεκα από τα συνολικά 20 γκολ της στη Σούπερ Λιγκ στο δεύτερο ημίχρονο, σκόραρε και στις οχτώ εκτός έδρας αγωνιστικές που έδωσε (3-2-3).