*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Χουάρεθ-Πατσούκα 0-1.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Νεκάξα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μαρτίνεθ στο 41’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ροντόν με πέναλτι στο 90+1’.

Το βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος κατάφερε να σώσει η Πατσούκα. Μπορεί να έμεινε πίσω στο σκορ λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, όμως στην επανάληψη αύξησε την πίεσή της και εν τέλη στις καθυστερήσεις του αγώνα βρήκε τρόπο να ισοφαρίσει.

Μια πιο αποτελεσματική εμφάνιση θέλει να πραγματοποιήσει στο σημερινό παιχνίδι, ξεπερνώντας το εμπόδιο της μαχητικής Χουάρεθ. Μπορεί κάλλιστα να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση που βρίσκεται η αντίπαλός της, καθώς και τα πολλά προβλήματα που βγάζει στα μετόπισθεν, ώστε να βρει πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα, φτάνοντας πιο κοντά στο στόχο της.

Πατσούκα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 5/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΧΟΥΑΡΕΘ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τίγκρες με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σκόραρε ο Γκιγκνάς στο 87’.

Την ήττα γνώρισε η Χουάρεθ στα τελευταία λεπτά απέναντι στην πιο δυνατή Τίγκρες. Δέχθηκε πίεση, παρέμεινε σταθερή στο μεγαλύτερο κομμάτι της αναμέτρησης, όμως εν τέλη στα τελευταία λεπτά υπέκυψε. Επιθετικά δεν ήταν δημιουργική, με αποτέλεσμα να μείνει εύκολα στο μηδέν.

Αντίδραση θέλει να βγάλει ύστερα από τα διαδοχικά αρνητικά αποτελέσματα. Είναι μία από τις δύο ομάδες που δεν έχουν αποσπάσει ακόμα νίκη στην Κλαουζούρα, μετρώντας μόλις 2 ισοπαλίες σε 8 αγωνιστικές. Είναι μεν μαχητική, συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα στις περισσότερες αναμετρήσεις της, παρ’ όλα αυτά «πληρώνει» τις πολλές αμυντικές αστάθειες που βγάζει μονίμως.