8η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα εναντίον της Τολούκα, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Βόλπι με πέναλτι στο 26’ και το 2-0 ο Αραούχο στο 29’. Το 3-0 πέτυχε ο Σοντέκο στο 53’ και το 4-0 ο Πέδρο Ραούλ στο 57’. Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε ο Πέδρο Ραούλ με δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 63’.

Τραγική εικόνα και βαριά ήττα για την Πατσούκα. Είχε μεν ευκαιρίες, αλλά ήταν πλήρως αναποτελεσματική στη τελική της προσπάθεια, μένοντας στο μηδέν. Η άμυνά της ήταν αυτή που την πρόδωσε, με τους γηπεδούχους να κάνουν ότι θέλουν κοντά στην περιοχής της και εν τέλη να πετυχαίνουν 5 γκολ.

Αντίδραση θέλει να βγάλει μετά από την ήττα αυτή, αλλά και το αρνητικό σερί που πάει να χτίσει. Απέτυχε να βρει δίχτυα στα δύο τελευταία της παιχνίδια, ενώ μάζεψε τη μπάλα από τα δικά της 7 φορές. Σίγουρα δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, όμως είναι υποχρεωμένη να δείξει βελτίωση εφόσον ο στόχος της είναι να βρεθεί στα πλέι-οφ.

Πατσούκα Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πούμας με σκορ 2-1, στα πλαίσια της 7ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι γηπεδούχοι με τον Μπρουνέτα στο 13’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Φερνάντεζ στο 35’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πρεσιάδο στο 45+3’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για τη Σάντος Λαγκούνα. Μπήκε δυνατά και προηγήθηκε από νωρίς, ενώ στη συνέχεια δεν πτοήθηκε από το γεγονός ότι ισοφαρίστηκε, παίρνοντας ξανά προβάδισμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου.

Να εκμεταλλευτεί την κακή κατάσταση στην οποία βρίσκεται η αντίπαλός της θέλει ιδανικά, προκειμένου να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από την έδρα της. Είναι μαχητική, το έχει αποδείξει σε όλες τις αναμετρήσεις της μέχρι στιγμής, αφού σκοράρει ασταμάτητα. Παρ’ όλα αυτά δεν μπορεί να σταματήσει να δέχεται εξίσου γκολ, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει κοστίσει σημαντικά βαθμολογικά.