5η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Κερετάρο με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Σεπουλβέδα στο 40’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Ντε Λα Ρόσα στο 51’.

Σχετικά καλή εμφάνιση, αλλά ισόπαλο αποτέλεσμα για την Πατσούκα. Αναποτελεσματική στο πρώτο ημίχρονο, δεν εκμεταλλεύτηκε καμία από τις ευκαιρίες που δημιούργησε, με αποτέλεσμα να μείνει στο μηδέν. Από την άλλη οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν αποτελεσματικότεροι, παίρνοντας προβάδισμα. Στην επανάληψη μπήκε δυνατά και έφερε γρήγορα το ματς στα ίσα, αλλά δεν κατάφερε στη συνέχεια να πάρει κάτι παραπάνω.

Μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα χρειάζεται προκειμένου να αποσπάσει επιτέλους την πρώτη της νίκη. Σε γενικές γραμμές έχει δείξει θετικά στοιχεία μεσοεπιθετικά, βρίσκοντας δίχτυα στις περισσότερες αναμετρήσεις της. Παρ’ όλα αυτά το μεγάλο της πρόβλημα είναι η άμυνά της, αφού δέχεται με τεράστια ευκολία γκολ.

Πατσούκα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Σάντος Λαγκούνα με σκορ 1-1, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Πρεσιάδο στο 2’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Καμπίντο στο 11’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Αντούνια με πέναλτι στο 45’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Πρεσιάδο με δεύτερο προσωπικό γκολ, αυτή τη φορά από την άσπρη βούλα στο 63’.

Καλή εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για την Κρουζ Αζούλ. Μπήκε νωθρά και έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε να το ανατρέψει πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη δέχθηκε πίεση και εν τέλη υπέκυψε, δεχόμενη την ισοφάριση από την άσπρη βούλα.

Απέτυχε για ακόμα μία φορά να πάρει την πρώτη της νίκη για φέτος και σήμερα αντιμετωπίζει μια ομάδα που βρίσκεται σε παρόμοια κατάσταση. Δεν θα είναι καθόλου εύκολο το έργο της, θα πρέπει να προσέξει πολύ τα αμυντικά της καθήκοντα, ώστε να μην δεχθεί γκολ για πρώτη φορά φέτος στο πρωτάθλημα. Από την άλλη δείχνει να βρίσκει ρυθμό μεσοεπιθετικά και μπορεί να εκμεταλλευτεί τις συχνές αστάθειες που βγάζει η άμυνα των γηπεδούχων.