*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με No Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου(Απερτούρα): Τσίβας Γουαδαλαχάρα-Πατσούκα 0-0.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Ερεντιάνο με σκορ 2-1, στα πλαίσια του Τσάμπιονς Λιγκ Αμερικής. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Γκονζάλεζ στο 47’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Ροντόν στο 59’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ρούμπιο με πέναλτι στο 63’.

Καλή εμφάνιση και άνετη επικράτηση για την Πατσούκα. Είχε ευκαιρίες, απείλησε όμως με λίγες από αυτές, παρ’ όλα αυτά κατάφερε να βρει εύκολα δίχτυα στο δεύτερο ημίχρονο. Αμυντικά υπέκυψε σε παράβαση εντός περιοχής, δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να σκοράρουν εξίσου.

Να δώσει συνέχεια στο νικηφόρο σερί που «τρέχει» αυτή την περίοδο έχει ως στόχο, εκμεταλλευόμενη τον παράγοντα έδρα. Είναι ανεβασμένη, φαίνεται να έχει βρει ρυθμό, σκοράρει ασταμάτητα, ενώ ακόμα και που δέχεται εύκολα γκολ, δεν δείχνει να την πτοεί ιδιαίτερα. Εντός εξάδας αυτή τη στιγμή, στο +1 από την 7η Τίγκρες και στο +5 από την 11η Κλαμπ Λεόν, με τρεις αγωνιστικές να απομένουν για το τέλος της κανονικής διάρκειας του πρωταθλήματος.

Πατσούκα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΤΣΙΒΑΣ ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Πουέμπλα με σκορ 3-2, στα πλαίσια της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι με τον Τσιτσαρίτο στο 34’ και διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Γκουτιέρεζ στο 57’. Το 3-0 πέτυχε ο Αλβαράδο στο 59’ και το 3-1 ο Ντε Μπουέν στο 89’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Ερέρα στο 90+3’.

Καλή εμφάνιση και αρκετά πιο άνετη επικράτηση σε σχέση με το τι δείχνει το τελικό αποτέλεσμα. Είχε τον έλεγχο του ματς, απείλησε με πολλές από τις ευκαιρίες που δημιούργησε και κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο. Στην επανάληψη πέτυχε ακόμα δύο τέρματα, ενώ στα τελευταία λεπτά έβγαλε αδράνεια, με τους φιλοξενούμενους να το εκμεταλλεύονται, σκοράροντας εξίσου.

Συνέχεια στο αήττητο σερί της θέλει να δώσει, περνώντας ιδανικά και από την έδρα της μαχητικής Πατσούκα. Είναι σε καλή κατάσταση, παραμένει χωρίς ήττα εδώ και πέντε αγώνες, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, σκοράροντας στις περισσότερες. Οριακά εντός δεκάδας, στο +2 από την 11η Κλαμπ Λεόν και στο -3 από τη σημερινή της αντίπαλο.