6η αγωνιστική (Απερτούρα)

*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 4/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 4/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κρουζ Αζούλ με σκορ 1-0, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Ερνάντες στο 63’.

Δεν έπεισε με την εμφάνισή της παρά τη νίκη η Πατσούκα. Μέτριο πρώτο μέρος, χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες και ισόπαλο σκορ χωρίς γκολ. Στην επανάληψη δέχθηκε έντονη πίεση, αλλά βρήκε τρόπο να πάρει προβάδισμα, το οποίο και διατήρησε ως το τελευταίο σφύριγμα.

Πήρε ψυχολογία μετά τη νίκη της αυτή και θέλει ιδανικά σήμερα να τις διπλασιάσει, έχοντας για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι το πλεονέκτημα έδρας. Μαχητική σε όλες τις αναμετρήσεις της, βρίσκει δίχτυα με συνέπεια, όμως σπάνια κρατάει το μηδέν στην εστία της, με αποτέλεσμα αυτό να της έχει κοστίσει σημαντικούς βαθμούς.

Πατσούκα Στατιστικά

*Με Goal/Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Under 2.5 τα 5/5 πρόσφατα παιχνίδια.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΣΑΝ ΛΟΥΙΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη εναντίον της Κλαμπ Λεόν, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 1-0 ο Ροντρίγκο Ντουράντο στο 38’ και το 2-0 ο Μπονατίνι στο 46’. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μουρίγιο στο 53’. Να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι έμειναν με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Ρομέρο στο 35’.

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη για την Ατλέτικο Σαν Λουίς. Είχε τον έλεγχο στο ματς και απέκτησε από νωρίς αριθμητικό πλεονέκτημα, το οποίο τη βοήθησε να πάρει κεφάλι στο σκορ. Στην επανάληψη «καθάρισε» την υπόθεση νίκη, αφού πέτυχε ακόμα 2 γκολ.

Σε πολύ καλή κατάσταση αυτή την περίοδο, συνεχίζει τις καλές εμφανίσεις στο πρωτάθλημα και θέλει σήμερα να περάσει και από την έδρα της Πατσούκα. Εξαιρετική μεσοεπιθετικά, βρίσκει δίχτυα ασταμάτητα, όμως σπάνια κρατάει το μηδέν παθητικό, αν και αυτό δεν δείχνει να την επηρεάζει καθόλου. Έχει την ευκαιρία να πιάσει στην κορυφή του πρωταθλήματος τη Τσίβας Γουαδαλαχάρα, αν και εφόσον πάρει το τρίποντο.