*15η αγωνιστική

*Under 2.5 ήρθαν οι 9/11 συναντήσεις των δύο ομάδων ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης.

*Η Πατριότας είναι αήττητη στα τέσσερα εντός έδρας παιχνίδια της κόντρα στην Ουνιόν Μαγκνταλένα σε επίπεδο πρωταθλήματος (2-2-0).

ΠΑΤΡΙΟΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Νασιονάλ Μεντεγίν. Δέχθηκε το γκολ με πέναλτι στο 45’+4’, απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 68’, έχασε πέναλτι στο 84’.

Μεγαλώνει το σερί αγώνων χωρίς νίκη, την προηγούμενη αγωνιστική είχε δύσκολη αποστολή, αλλά το πάλεψε στα ίσα χάνοντας 1-0 απ’ την Ατλέτικο Νασιονάλ. Κατώτερη στο πρώτο ημίχρονο, πιέστηκε από την αντίπαλο, πήγε δίκαια με το εις βάρος της σκορ στην ανάπαυλα. Ανέβηκε στο δεύτερο 45λεπτο, έφτιαξε ευκαιρίες, έπαιξε με παίκτη παραπάνω για περίπου 25 λεπτά και έχασε πέναλτι στο φινάλε για να ισοφαρίσει.

Επιστροφή στις ήττες για την Πατριότας, είχε προηγηθεί το εντός έδρας 0-0 με την Αλιάνσα Πετρολέρα, συμπλήρωσε οκτάδα αγώνων χωρίς νίκη (0-3-5), παρέμεινε στην τελευταία δυάδα της ειδικής βαθμολογίας, έχει χαμηλό μέσο όρο (0.90) και το έργο της για αποφυγή του υποβιβασμού ολοένα και δυσκολεύει. Δεν έχει νίκη στα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της (0-2-2).

ΠΑΤΡΙΟΤΑΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της.

*Έμεινε άσφαιρη στα τρία πρόσφατα ματς.

ΟΥΝΙΟΝ ΜΑΓΚΝΤΑΛΕΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 2-0 από τη Σάντα Φε Μπογκοτά. Έμεινε πίσω στο σκορ με πέναλτι στο 61’, απέκτησε αριθμητικό πλεονέκτημα στο 80’, δεν πρόλαβε να το αξιοποιήσει, η αριθμητική ισορροπία αποκαταστάθηκε στο 90’+3’ και στην ίδια φάση η Σάντα Φε διαμόρφωσε, ξανά με πέναλτι, το 0-2 (90’+6’).

Έμεινε μακριά απ’ τον καλό της εαυτό γνωρίζοντας την προηγούμενη αγωνιστική την ήττα με 2-0 απ’ τη Σάντα Φε. Άστοχες οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο, δεν ειχαν τελική στον στόχο, το 0-0 στην ανάπαυλα ήταν δίκαιο. Στο δεύτερο 45λεπτο, η Μαγκνταλένα υπέπεσε σε δύο πέναλτι, η Σάντα Φε τα αξιοποίησε ιδανικά και πέρασε με το διπλό.

Δεύτερη διαδοχική ήττα για την Ουνιόν Μαγκνταλένα, είχε προηγηθεί το εκτός έδρας 2-0 απ’ τη Ριονέγκρο, νωρίτερα ερχόταν από τρεις νίκες και αήττητο πέντε αγώνων (3-2-0). Παραμένει φυσικά χαμηλά στην ειδική βαθμολογία, είναι μόλις μια θέση πάνω απ’ την τελευταία δυάδα (υποβιβασμός), δεν είναι εξασφαλισμένη και χρειάζεται απεγνωσμένα νίκες για να μεγαλώσει την διαφορά απ’ τις θέσεις του υποβιβασμού. Σε επτά εξόδους στο Κλαουσούρα έχει απολογισμό 4-1-2, το ίδιο ρεκόρ “τρέχει” και η Μιγιονάριος που διεκδικεί τον τίτλο. Τέσσερις σημαντικές απουσίες, συμπλήρωσαν κάρτες ο στόπερ Λοπέρα, ο χαφ Ινοχόσα, ο ο χαφ Τσάβες και ο επιθετικός Μάρκες.