1η αγωνιστική (εξ αναβολής)

*Η αναμέτρηση διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών.

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων στο πρωτάθλημα, ανεξαρτήτως έδρας.

ΠΑΤΡΙΟΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα για την Πατριότας, μετά και την ήττα από τη Ντεπόρτες Τολίμα (3-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Αμπέλ Σεγκόβια υποδέχθηκε τη Τζούνιορ, κόντρα στην οποία κατάφερε να επικρατήσει με 1-0. Ισορροπημένο ματς σε γενικές γραμμές, με την Πατριότας να είναι καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο και να παίρνει το θετικό αποτέλεσμα. Αυτή ήταν και η τρίτη της νίκη στα τέσσερα τελευταία ματς πρωταθλήματος. Κάπως έτσι, έφτασε τους δέκα βαθμούς, μετά από οκτώ αγωνιστικές. Δυο νίκες και από μια ισοπαλία και ήττα σε τέσσερα φετινά εντός.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Τζούνιορ, για το πρωτάθλημα. Το τέρμα του Σολάνο στο 55ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση.

Πατριότας Στατιστικά

*Με Goal/Goal και Over 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

21+ Παίξε υπεύθυνα | Αρμόδιος Ρυθμιστής MGA

ΑΜΕΡΙΚΑ ΝΤΕ ΚΑΛΙ ΑΝΑΛΥΣΗ

Αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα η Αμέρικα ντε Κάλι, όπου και μετράει μια νίκη και πέντε ισοπαλίες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Χουάν Κρουζ Ρεάλ φιλοξενήθηκε από τη Ντεπορτίβο Πάστο, με την οποία και αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο στο ματς, με την Αμέρικα να είναι καλύτερη στο δεύτερο και να φτάνει δίκαια στην ισοφάριση. Κάπως έτσι, μετράει πλέον εννέα βαθμούς μετά από οκτώ αγώνες. Πανηγύρισε μόλις ένα διπλό στα πέντε τελευταία εκτός, σε επίπεδο πρωταθλήματος, μετρώντας ακόμη από δυο ισοπαλίες και ήττες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 με τη Ντεπορτίβο Πάστο, για το πρωτάθλημα. Βρέθηκε πίσω στο 11ο λεπτό, για να ισοφαρίσει με το τέρμα του Μορένο, στο 74′.

Αμέρικα ντε Κάλι Στατιστικά

*Με Under 2.5 ολοκληρώθηκαν τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.

*Με 2-3 Goals ολοκληρώθηκαν τα επτά από τα οκτώ τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, στο πρωτάθλημα.