*13η αγωνιστική

* 3/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια ήταν over 2.5.

* g/g  τα 3/5 τελευταία  παιχνίδια των δυο ομάδων.

ΠΑΤΡΙΟΤΑΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα με 2-0 απέναντι στην Αμέρικα ντε Κάλι, σκορ ημιχρόνου 0-0, Αντράντε και Πέρεζ στο 60΄ και στο 84΄ αντίστοιχα θα διαμορφώσουν το τελικό 2-0.

Άλλη μια ήττα για την ομάδα του Ερνάντεζ η τέταρτη σε 5 παιχνίδια μάλιστα, ήταν μαχητική προσπάθησε ωστόσο δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα με 2-0 στο φινάλε από την Αμέρικα. Σε ένα πρώτο μέρος που όταν αρκετά παθητική, δέχτηκε έντονη πίεση και αρκετές φάσεις μπροστά στα καρέ της, ωστόσο έμεινε ζωντανή αφού οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν άνετα να είχαν σκοράρει κάποιο γκολ και να είχαν βάλει τις βάσεις για τρίποντο από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Στην επανάληψη θα μπει δυνατά βγάζοντας τσαμπουκά προσπαθώντας να κάνει ζημιά στην άμυνα των γηπεδούχων, ωστοσο θα ειναι αρκετά άστοχη σε σημαντικές στιγμές. Στο 60′ δέχτηκε το 1-0 έπειτα από στημένη φάση με σε σκόρερ τον Αντράντε, δεν μπόρεσε να αντιδράσει και στο 84′ οι γηπεδούχοι θα βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα με τον Πέρεζ και ουσιαστικά τελείωσαν την υπόθεση νίκη και τις όποιες αμφιβολίες. Δίχως αγωνιστικά προβλήματα η ομάδα της Πατριότας.

Πατριότας Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια τελευταία με goal/goal.

*3/5 αναμετρήσεις με under 2.5 γκολ.

ΑΛΙΑΝΤΖΑ ΠΕΤΡΟΛΕΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντός έδρας ήττα με 1-2 απέναντι στην Λα Εκιδάδ, το σκορ θα ανοίξει για τους γηπεδούχους ο Οσπίνα στο 45+2΄, για να κάνουν την ολική ανατροπή οι φιλοξενούμενοι με τους Καμάτσο στο 83΄ και Ρίβας στο 90+4΄

3 η σερί ήττα για την ομάδα του Μποντχέρτ στα τελευταία 5 παιχνίδια. Αυτήν την φορά θα υποστεί οδυνηρή ήττα με 2-1 στην έδρα της από την Λα Εκιδάδ στο φινάλε του παιχνιδιού, βρίσκεται οριακά πάνω από την επικίνδυνη ζώνη στην ειδική βαθμολογία υποβιβασμού. Παρά το προβάδισμα που πήρε στο πρώτο μέρος η εικόνα της δεν ήταν και ιδιαιτέρως καλή, στις καθυστερήσεις λοιπόν κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ με μακρινή μπαλιά/σουτ του Οσπίνα που κατέληξε σε γκολ μετά την λάθος εκτίμηση του γκολκίπερ Ρομάν.

Στην επανάληψη σαν να επαναπαύτηκε κάπως και δεν έκανε ούτε προσπάθησε για να διευρύνει το σκορ και να καθαρίσει το ματς. Έτσι η Λα Εκιδάδ αφού είχε μείνει ζωντανή και ήταν ακόμα μέσα στο παιχνίδι, την αιφνιδίασε και την χτύπησε σε άσχημα και μέσα σε ένα δεκάλεπτο περίπου στο 83’, 94’ με τα τέρματα των Καμάτσο και Ρίβας κατάφερε να φτάσει στην τρομερή αυτή ανατροπή και να πάρει την νίκη. Δεν υπάρχουν αγωνιστικά προβλήματα για τον Μπορντέρντ.