* 14η Αγωνιστική

* Goal/Goal τα 3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Στο Λιγκ Καπ (30/07): Πάσος Φερέιρα – Ζιλ Βισέντε 1-1

ΠΑΣΟΣ ΦΕΡΕΪΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Συνεχίζεται ο αγωνιστικός κατήφορος της Πάσος Φερέιρα, το Σάββατο έχασε και από την Γκιμαράες εντός έδρας, με δικαιότατη ανατροπή στο τέλος. Κυριαρχήθηκε στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα, θα μπορούσε να έχει δεχθεί κι άλλα τέρματα.

“Ήταν ένα δύσκολο φινάλε για εμάς, φαίνεται πως η ιστορία επαναλαμβάνεται. Είχαμε πρόβλημα στην αντιμετώπιση των δυνατών αντίπαλων επιθετικών, αμυνθήκαμε πιο κοντά στην περιοχή μας και το πληρώσαμε”, δήλωσε ο κόουτς Σιμάο μετά το τέλος του αγώνα.

Τέταρτη σερί ήττα για την ομάδα του Σιμάο, 7ο παιχνίδι δίχως νίκη! Είχε προηγηθεί το 2-0 στην έδρα της Μαρίτιμο, η οποία παρέπαιε μέχρι τότε και οι εντός προγράμματος ήττες από Μπενφίκα (4-1 εκτός) και Σπόρτινγκ (0-2 εντός) για Κύπελλο και πρωτάθλημα αντίστοιχα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Γκιμαράες. Η Πάσος προηγήθηκε με τον Ντενίλσον στο 34ο λεπτό, το 1-0 διατηρήθηκε ως το ημίχρονο, αλλά στο δεύτερο μέρος η Γκιμαράες κυριάρχησε. Επιτέθηκε κατά κύματα, απείλησε πλειστάκις και γύρισε το ματς με τον Εστουπινιάν στο 70’ και τον Ντουάρτε στο 90’. Η Πάσος έχασε μία δυνατή ευκαιρία για να κάνει το 2-1.

ΠΑΣΟΣ ΦΕΡΕΪΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* “2-3 γκολ” τα 4/5 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (δες το στο pamestoixima)

* Δέχθηκε από 2 γκολ στα 4/5 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΖΙΛ ΒΙΣΕΝΤΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Εντυπωσιακή η εικόνα της Ζιλ Βισέντε την Κυριακή στον εντός έδρας αγώνα με τη Φαμαλικάο, εκμεταλλεύτηκε και την αμυντική ανισορροπία των φιλοξενούμενων για να πάρει μία εμφατική νίκη με 4-0!

“Η ομάδα συνεχίζει να με εκπλήσσει με την ποιότητά της. Είχαμε μία πρόκληση απέναντι σε μία δύσκολη ομάδα και έναν ικανότατο προπονητή και τα καταφέραμε περίφημα”, δήλωσε μετά το τέλος του αγώνα ο κόουτς Ρικάρντο Σοάρες.

Επιστροφή στις νίκες για την Ζιλ Βισέντε μετά από δύο ισοπαλίες με Μορεϊρένσε (2-2 εκτός) και Αρούκα (1-1) εντός και κυρίως μετά το σοκαριστικό αποκλεισμό στο Κύπελλο απο τη Λέσα, ομάδα της 4ης κατηγορίας! Με τη νίκη αυτή παρέμεινε στην 8η θέση της Primeira Liga, στο -4 από την “ευρωπαϊκή” 5αδα και στο +7 από την επικίνδυνη ζώνη.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη (4-0) επί της Φαμαλικάο. Μόλις στο 3ο λεπτό προηγήθηκε η Ζιλ Βισέντε με τον Φουτζιμότο, μετά από ωραία ανάπτυξη στον ανοιχτό χώρο. Ο Ναβάρο στο 22’ με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-0 και στο 40’ ο Μουρίλο έγραψε το 3-0 με την άμυνα της Φαμαλικάο σε διαρκή σύγχυση. Επικίνδυνη στην κόντρα στο δεύτερο ημίχρονο η Ζιλ Βισέντε, έκανε το 4-0 με το Ναβάρο στο 76’.