2η Αγωνιστική

* Under 2.5 τα 5/6 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

* Αήττητη η Πάσος Φερέιρα στα 6 τελευταία μεταξύ τους (2-4-0)

ΠΑΣΟΣ ΦΕΡΕΪΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα (1-0) από την Πάσος Φερέιρα. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε στο 85’ ο Αλιπούρ.

Πρεμιέρα… με τ’ αριστερό για την Πάσος Φερέιρα, την περασμένη Δευτέρα επέστρεψε με άδεια χέρια από το Μπαρσέλος, στις λεπτομέρειες.

Καλή η εμφάνιση της ομάδας του Πεϊσότο απέναντι στην Ευρωπαία Ζιλ Βισέντε, είχε αρκετές καλές στιγμές στο ματς, η δημιουργία της ήταν σε καλό επίπεδο για τόσο νωρίς στην σεζόν. Αντιθέτως οι μεγαλύτερες φάσεις των γηπεδούχων βγήκαν από ατομικά λάθη της Πάσος, με αποκορύφωμα την γκάφα του κίπερ Ζόρντι στο τέλος που χάρισε το καθοριστικό γκολ. Σημαντικός ωστόσο 28χρονος Βραζιλιάνος μέχρι εκείνο το σημείο με καίριες επεμβάσεις.

“Όλοι είδατε ότι η ομάδα είναι έτοιμη, αλλά χρειαζόμαστε ανταγωνισμό και αγωνιστικό ρυθμό. Ο αντίπαλος ήταν σε προχωρημένο επίπεδο λόγω της Ευρώπης. Δώσαμε καλές απαντήσεις απέναντι σε μία ποιοτική ομάδα.” δήλωσε ο κόουτς Πεϊσότο και παραπονέθηκε που το ρόστερ του δεν έχει κλείσει ακόμη.

Το Σάββατο ανακοινώθηκε η απόκτηση (με δανεισμό) του εξτρέμ Καΐκι από τη Μάντσεστερ Σίτι, για τον οποίοι οι Άγγλοι ξόδεψαν 10 εκ. ευρώ πέρσι το καλοκαίρι! Επίσης πήρε ξανά δανεικό το φορ Κοφί, ο οποίος έπαιξε στην Πάσος στο β’ μισό της περσινής σεζόν.

Παραμένουν εκτός οι αμυντικοί Ράμος, Ιλόρι και Σίλβα που δεν έπαιξαν ούτε στην πρεμιέρα, χτύπησε και είναι αμφίβολος ο χαφ Κάρλος.

ΠΑΣΟΣ ΦΕΡΕΪΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα πέντε τελευταία επίσημα παιχνίδια της

* Goal/Goal τα 7/9 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της για το πρωτάθλημα

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΠΟΡΤΙΜΟΝΕΝΣΕ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (0-1) από την Μποαβίστα. Το καθοριστικό γκολ πέτυχε ο Ενζί στο 9ο λεπτό.

Με ήττα μπήκε στη νέα σεζόν και η Πορτιμονένσε την προηγούμενη Κυριακή, πλήρωσε εν μέρει και τις αρκετές αλλαγές στο ρόστερ της.

Η Μποαβίστα της έσπασε το πρέσινγκ ψηλά με βαθιά μπαλιά για να ανοίξει το σκορ, σε μια από τις αρκετές επικίνδυνες καταστάσεις του πρώτου ημιχρόνου, το οποίο είχε ρυθμό (για πρεμιέρα). Η Πορτιμονένσε είχε την πρωτοβουλία, ακόμα περισσότερο μετά την ανάπαυλα, αλλά όχι τις επιθετικές ιδέες για να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα. Δεν έφτιαξε καθαρές ευκαιρίες, με εξαίρεση μία κεφαλιά στο τέλος, στο φόρτωμα της περιοχής.

Στην αρχική 11αδα ξεκίνησαν μόλις δύο νεοφερμένοι, ωστόσο ρολίστες κλήθηκαν να καλύψουν κενά πρωταγωνιστών, όπως οι Ανγκούλο και Νακατζίμα που αποχώρησαν και από τα πόδια των οποίων περνούσε το παιχνίδι της ομάδας πέρσι.

“Είναι ένα αποτέλεσμα που δεν μας αρέσει και δεν αξίζαμε. Το ποδόσφαιρο είναι αποτελεσματικότητα, οι αριθμοί μιλούν από μόνοι τους. Κάναμε πολλά πράγματα σωστά, αλλά νομίζω ότι δεν είχαμε τις σωστές αποφάσεις στο τελευταίο τρίτο. Και μία ομάδα καλά χτισμένη, όπως αυτή του Πετίτ, δεν μας έδωσε καθόλου χώρους” δήλωσε ο κόουτς Σέρτζιο.

Αναμένονται αποχωρήσεις από το ρόστερ, όπως έχουν μαζευτεί πολλοί παίκτες, με τον κόουτς Σέρτζιο να θέλει πιο μικρό γκρουπ.