*Δεύτερο ματς για τα πλέι οφ πρόκρισης στους ομίλους του Κόνφερενς Λιγκ. Παράταση και αν χρειαστεί πέναλτι σε περίπτωση συνολικής ισοπαλίας στους δύο αγώνες.

*Στο πρώτο ματς: Νόρντζελαντ – Παρτίζαν 5-0 (11’ Φρέσε, 43’, 68’ Ίνβαρτσεν, 73’ Βίλαντσεν, 88’ (αυτογκόλ) Ίλιτς)

*Με χρήση VAR.

*Οι ομάδες συναντήθηκαν ξανά στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ το 2018, η Παρτίζαν νίκησε και στις δύο αναμετρήσεις με συνολικό σκορ 5-3.

Δείτε τα Προγνωστικά Conference League

ΠΑΡΤΙΖΑΝ (Σερβία, 61)

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε με σκορ 3-1 εντός έδρας, της Γιάβορ, για το πρωτάθλημα. Στο 22’ ο Μενιγκ σκόραρε για το 1-0 του ημιχρόνου. Στο 49’ Ντόλμαγκιτς ισοφάρισε σε 1-1, στο 57’ ο Στόικοβιτς έκανε το 2-1 για τους γηπεδούχους. Στο 69’ ο Σαλντάνια σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Παρτίζαν επέστρεψε άμεσα στις επιτυχίες, αλλά για το εγχώριο πρωτάθλημα, έπειτα από τη βαριά ήττα στη Δανία, στο πρώτο παιχνίδι εναντίον της Νόρντζελαντ. Νίκησε τη Γιαβόρ (3-1) εντός έδρας, το “καθάρισε” σχετικά νωρίς και δεν αγχώθηκε στο φινάλε. Δεν έχει υποστεί ήττα εντός συνόρων, έχει πανηγυρίσει τρεις νίκες και μία ισοπαλία σε τέσσερις αγωνιστικές.

Είναι στο -3 από την κορυφή με ένα παιχνίδι λιγότερο. Το 5-0 από τη Νόρντζελαντ δεν αφήνει περιθώρια ελπίδας στην ομάδα του Ντουλιάι, θα προσπαθήσει να κάνει μια καλή εμφάνιση μπροστά στο κοινό της και να αποκλειστεί με αξιοπρέπεια, ιδανικά με μία νίκη.

Όσον αφορά την αποστολή, εξέτισε και είναι εκ νέου διαθέσιμος ο μέσος Μπέλιτς, όμως παραμένει εκτός ο τραυματίας Γεβρέμοβιτς.

Παρτίζαν Στατιστικά

*3/5 παιχνίδια έληξαν με No Goal

*3/5 παιχνίδια είχαν “2-3 τέρματα”

Παίξε Νόμιμα στην Bwin (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΝΟΡΝΤΖΕΛΑΝΤ (Δανία, 238)

Προηγούμενο ματς: Πήρε τη νίκη με σκορ 3-0 εντός έδρας, επί της Μίντιλαντ, στο πλαίσιο του πρωταθλήματος. Στο 7’ ο Ίνβαρτσεν σκόραρε για το 1-0 που ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στο 52’ ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 και στο 90’ ο Ντόργκελες σκόραρε και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Η Νόρντζελαντ συνέχισε με σημαντική επιτυχία και στο πρωτάθλημα και είναι έτοιμη παράλληλα να σφραγίσει τη συμμετοχή της στους ομίλους του Κόνφερενς Λιγκ. Έρχεται από την εντός έδρας νίκη εναντίον της Μίντιλαντ (3-0), πρωταγωνιστής και πάλι ο Ίνβαρτσεν που σκόραρε δύο τέρματα.

Τόσα έβαλε ο Δανός φορ και στο ευρύ 5-0 κόντρα στην Παρτίζαν στο πρώτο μεταξύ τους ματς, αν και ήταν με δύο εκτελέσεις πέναλτι. Έβγαλε αντίδραση μετά την πρώτη ήττα για την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, το 2-0 στην έδρα της Σίλκεμποργκ. Μετρά τέσσερις νίκες και μία ήττα σε πέντε αγώνες τελευταία σε όλες τις διοργανώσεις.

Όσον αφορά την αποστολή, ο Τόρουπ δεν αντιμετωπίζει σημαντικά προβλήματα απουσιών.