*Με Over 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Νταντί-Πάρτικ Θιστλ 2-3.

*Αποτέλεσμα δεύτερου γύρου: Πάρτικ Θιστλ-Νταντί 2-3.

*Αποτέλεσμα τρίτου γύρου: Νταντί-Πάρτικ Θιστλ 1-3.

ΠΑΡΤΙΚ ΘΙΣΤΛ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας λευκή ισοπαλία (0-0) με αντίπαλο τη Μόρτον, στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Παρά τις ευκαιρίες που είχαν αμφότερες, καμία δεν κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίχτυα.

Μέτρια εμφάνιση και ισόπαλο αποτέλεσμα για την Πάτρικ Θιστλ. Είχε μεν τον έλεγχο του αγώνα, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, αλλά δεν μπόρεσε να απειλήσει ιδιαίτερα την αντίπαλη εστία. Αμυντικά δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση από τους γηπεδούχους, διατηρώντας πολύ εύκολα το μηδέν στην εστία της.

Συνέχεια στο αήττητο σερί που «τρέχει» το τελευταίο διάστημα θέλει να δώσει, έχοντας την ευκαιρία να βρεθεί στην 2η θέση του πρωταθλήματος έστω και προσωρινά. Είναι σε καλή κατάσταση, φαίνεται να έχει βρει ξανά ρυθμό, σκοράροντας με μεγαλύτερη συνέπεια, ενώ παράλληλα δεν δέχεται εύκολα γκολ, έχοντας κρατήσει ανέπαφη την εστία της στις τέσσερις από τις πέντε πρόσφατες αναμετρήσεις της.

Πάρτικ Θιστλ Στατιστικά

*Με No Goal τα 4/5 πρόσφατα ματς.

*Με Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια.

ΝΤΑΝΤΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη εναντίον της Κόουβ Ρέιντζερς, στα πλαίσια της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το 0-1 ο Κάμερον στο 45+1’ και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Άσκροφτ στο 59’.

Πολύ καλή εμφάνιση και επιστροφή στις νίκες για τη Νταντί. Κυριάρχησε στο ματς, πίεσε έντονα και κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ενώ παράλληλα στην επανάληψη βρήκε ξανά δίχτυα, «καθαρίζοντας» το τρίποντο. Η άμυνά της δεν απειλήθηκε σε καμία περίπτωση, διατηρώντας πολύ εύκολα το μηδέν παθητικό.

Να χτίσει πάνω σε αυτό το αποτέλεσμα ένα σερί είναι ο στόχος της, προκειμένου να παραμείνει κοντά στην κορυφή του πρωταθλήματος, εκμεταλλευόμενη παράλληλα οποιοδήποτε στραβοπάτημα της Κουίνς Παρκ. Δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, παρ’ όλα αυτά είναι μαχητική και βρίσκει δίχτυα σχεδόν μόνιμα, όμως παραμελεί συχνά τα αμυντικά της καθήκοντα, με αποτέλεσμα να χάνει πολύτιμους βαθμούς.