*23η αγωνιστική

*Στον Α’ γύρο: Βικτόρια Πλζεν – Παρντούμπιτσε 6-2

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με goal/goal

*3/4 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια έληξαν με άσο στο πρώτο ημίχρονο

*Μόλις μία νίκη έχει η Παρντούμπιτσε στα επτά τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια (1-1-5).

ΠΑΡΝΤΟΥΜΠΙΤΣΕ

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε με 3-0 από την Σλάβια Πράγας εκτός έδρας την περασμένη αγωνιστική. Έχασε την συγκέντρωσή της για οκτώ λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και δέχτηκε όλα τα γκολ από τον Χιτίλ (66′, 72′, 74′).

Δεν είχε τις απαιτήσεις στο εκτός απέναντι στην Σλάβια για κάτι παραπάνω από μια τιμητική ήττα. Άντεξε μέχρι τα μισά της επανάληψης, αλλά εκεί μίλησε η πνευματική κλάση και η εμπειρία της αντιπάλου. Δεν επηρεάζεται από το αποτέλεσμα, παρότι μπήκε τέλος στο αήττητο των τεσσάρων αγώνων που έτρεχε μέχρι πρότινος. Συμπλήρωσαν κάρτες οι Πατράκ και Χλαβάτι, τραυματίας ο Σίχρα, ενώ καταγράφει δύο σημαντικές επιστροφές.

Παρντούμπιτσε Στατιστικά

*7/8 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με 2-3 γκολ

*3/5 τελευταία παιχνίδια της έληξαν με N/G

ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ

Προηγούμενο ματς: Κέρδισε άνετα με 3-0 την Ζλιν την περασμένη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Άνοιξε το σκορ στο 20′, διπλασίασε τα τέρματά της στο 48′ και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 87′.

Δεν αντιμετώπισε κανένα θέμα απέναντι στην Ζλιν και πήρε μια εύκολη νίκη, σε ένα παιχνίδι που δεν χρήζει ιδιαίτερης ανάλυσης. Αμετάβλητες οι διαφορές από την κορυφή (-14), πιθανότερα θα τερματίσει στην τρίτη θέση όπως και πέρυσι. Συμπλήρωσε οκτώ ματς αήττητη στο πρωτάθλημα (6-2-0). Δεδομένου ότι τέθηκε εκτός μάχης από νωρίς για το πρωτάθλημα, το κύπελλο αποτελεί βασικό της στόχο για την φετινή σεζόν. Ωστόσο, ο προγραμματισμένος προημιτελικός στην έδρα της Γιάμπλονετς αναβλήθηκε λόγω ομίχλης. Πάντα εκτός λόγω τραυματισμών οι Χάβελ, Γίρκα και Ντουρονσίμι. Αμφίβολος ο Μοσκέρα, ο οποίος μάλιστα σκόραρε ένα θαυμάσιο γκολ την προηγούμενη αγωνισιτκή.