*11η αγωνιστική

*Under 2,5 στα 7/8 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Ιταλίας

ΠΑΡΜΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Έπρεπε να περιμένει έξι αγωνιστικές (0-3-3) για να πανηγυρίσει την τρίτη συνολικά νίκη της στο πρωτάθλημα η Πάρμα. Την Πέμπτη επέστρεψε με το “τρίποντο” από την έδρα της Τσιταντέλα επικρατώντας με 2-1. Την ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ στο 12′ έχασαν οι γηπεδούχοι, με τον Αντονούτσι να αστοχεί από την άσπρη βούλα. Λίγο αργότερα τιμωρήθηκαν από τον Βάσκες.

Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου έγινε το 2-0 και παρά την πίεση που δέχτηκε, η Πάρμα άντεξε μέχρι τέλους. “Διανύουμε ένα περίεργο πρωτάθλημα, η Βιτσέντζα θα τα δώσει όλα απέναντί μας”, υπογράμμισε ο προπονητής Μαρέσκα. Ετοιμοπόλεμος είναι ο Σκιαταρέλα που αναμένεται να πάρει φανέλα βασικού.

Προηγούμενο ματς: Επικράτησε εκτός έδρας (2-1) της Τσιταντέλα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με Βάσκες (23′) και Μπενεντιτσάκ (59′), απλά διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα ο Μπαλντίνι με πέναλτι (78′). Ο Αντονούτσι αστόχησε σε πέναλτι για την Τσιταντέλα στο 12′.

ΠΑΡΜΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*GG στα 6/7 τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Stoiximan)

*Over 2,5 στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΒΙΤΣΕΝΤΖΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τους τέσσερις βαθμούς έφτασε η Βιτσέντζα μετά την ισοπαλία με αντίπαλο την Μόντσα (1-1 εντός), βάζοντας τέλος στις δύο σερί ήττες που γνώρισε από Ρετζίνα (1-0 εντός) και Τερνάνα (5-0 εκτός). Οι φιλοξενούμενοι δικαιώθηκαν για την υπεροχή τους στο πρώτο ημίχρονο, κατέβασαν ταχύτητα στο δεύτερο δεχόμενοι πίεση από τους αντιπάλους τους.

Τους κράτησε όρθιους ο τερματοφύλακας Ντι Γκρεγκόριο πραγματοποιώντας τέσσερις επεμβάσεις. “Θα χρειαστούμε ενθουσιασμό κόντρα στην Πάρμα, δεν πρέπει να φοβηθούμε”, είπε ο προπονητής Μπρόκι. Από ίωση ταλαιπωρούνται οι Καπελέτι και Μαντσίνι. Από τον πάγκο θα ξεκινήσει ο Μετζιορίνι.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εντός) με Μόντσα. Ο Ματζιτέλι άνοιξε το σκορ στο 34′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Ιεράρντι στο 73′.