*Goal/Goal ήρθαν οι 6/9 πρόσφατες συναντήσεις των δύο ομάδων.

*Στον πρώτο γύρο: Σοσό – Παρί 0-0

Δείτε τα Προγνωστικά Γαλλίας

ΠΑΡΙ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία 0-0 με τη Ροντέ. Δίκαιο το 0-0, καμία απ’ τις δύο ομάδες δεν έδειξε ικανή να πάρει το “τρίποντο”.

Αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα στην έδρα της Ροντέ, στο πιο κακό θεαματικά παιχνίδι της προηγούμενης αγωνιστικής. Είχε περισσότερη ώρα τη μπάλα στην κατοχή της, δεν κατάφερε να απειλήσει σοβαρά την αντίπαλη εστία, ούτε όμως και η δική της αισθάνθηκε τον κίνδυνο. Το 0-0 αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα.

Συμπλήρωσε τετράδα αγώνων αήττητη η ομάδα του Λορέ (2-2-0), βρίσκεται σε καλή κατάσταση, παίζει χωρίς πίεση και κοιτάζει να τερματίσει όσο ψηλότερα μπορεί στην τελική βαθμολογία. Κέρδισε τα δύο πρόσφατα παιχνίδια στην έδρα της, σε αμφότερα κράτησε ανέπαφη την εστία της.

Χάνει δεύτερο στη σειρά παιχνίδι ο βασικός χαφ Ιγκλέσιας, επιστρέφει ο εξτρέμ Κεμπάλ.

ΠΑΡΙ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2.5 τα τρία τελευταία ματς.

*Κράτησε ανέπαφη την εστία της στα 3/4 πρόσφατα παιχνίδια.

ΣΟΣΟ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-0 από την Γκινγκάμπ. Δέχθηκε το γκολ στο 61’.

Πραγματοποιεί πορεία υποβιβασμού προς το φινάλε της σεζόν και περιμένει την ολοκλήρωσή της. Την περασμένη εβδομάδα υπέστη νέα ήττα, αυτή τη φορά με 1-0 από την Γκινγκάμπ. Καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, δεν αξιοποίησε τις ευκαιρίες της, πήγε με το 0-0 στην ανάπαυλα. Δεν έπιασε καλή απόδοση στο δεύτερο 45λεπτο και δεν βρήκε ποτέ απάντηση στο γκολ της αντιπάλου.

Εξελίξεις την Τετάρτη, η διοίκηση απόφαση να απομακρύνει από την άκρη του πάγκου τον Γκεγκάν. Η ομάδα θα πορευθεί ως το φινάλε της σεζόν με υπηρεσιακό δίδυμο τους Πιερ Αλέν Φρο – Μονσορό, με τη διοίκηση να ψάχνει τον αντικαταστάτη του Γκεγκάν.

Πέμπτη διαδοχική ήττα, είχαν προηγηθεί αυτές από τις Πο (2-3), Λαβάλ (2-1), Ντιζόν (0-2) και Αμιάν (1-0), κλείνει με άσχημο τρόπο τη σεζόν και, από εκεί που διεκδικούσε την άνοδο, κινδυνεύει να υποχωρήσει περισσότερο στην τελική βαθμολογία. Στο 6-3-8 το εκτός έδρας ρεκόρ της.

Εξέτισαν ο στόπερ Μεντά και ο χαφ Κανουτέ.