Betarades.gr: Τα κορυφαία προγνωστικά.

ΠΑΡΑΝΑ

Την πέμπτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη την προηγούμενη αγωνιστική η Παρανά, η οποία προσπαθεί να βρει και πάλι ένα θετικό αποτέλεσμα. Την περασμένη Τρίτη, η ομάδα του Ρομπέρτο Φερνάντες φιλοξενήθηκε από την Λουβερντένσε, στην έδρα της οποίας πραγματοποίησε μια ακόμη μέτρια εμφάνιση, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 3-2. Αν και βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ με δυο γκολ διαφορά, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν πριν το ημίχρονο σε 2-1, με το τέρμα του Λούσιο Φλάβιο (44′). Στο ξεκίνημα της επανάληψης ωστόσο δέχθηκαν και τρίτο τέρμα, με τον Νάντσον στο 61′ να μειώνει και πάλι από το σημείο του πέναλτι, γράφοντας παράλληλα το τελικό 3-2. Χειρότερο ξεκίνημα δεν θα μπορούσε να περιμένει ο Φερνάντες, που δεν έχει αλλάξει καθόλου την εικόνα της ομάδας του, ευελπιστώντας πλέον σε μια καλύτερη συνέχεια. Στην 15η θέση της βαθμολογίας η Παρανά με 33 βαθμούς, ούσα και στο +6 από την ζώνη του υποβιβασμού. Θέλει να επιστρέψει άμεσα στα θετικά αποτελέσματα και να εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία. Πέντε νίκες, πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα. Απών είναι ο Άντερσον Ουτσόα (ΜΕ), ο οποίος έχει συμπληρώσει κάρτες.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 3-2 από την Λουβερντένσε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα έξι από τα εφτά τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες στις οποίες μπορείτε να ποντάρετε)

ΚΛ. ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Την πρώτη της ήττα μετά από τρεις αγωνιστικές, όπου και μετρούσε μια νίκη και δυο ισοπαλίες, υπέστη και πάλι η Κλαμπ Ρεγκάτας. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ζούνιορ Μαζόλα φιλοξένησε την Γκοϊανιένσε, από την οποία και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2. Οι γηπεδούχοι μπορεί να προηγήθηκαν στο παιχνίδι από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, με τον Ανταλμπέρτο να βρίσκει δίχτυα στο 39′, όμως στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έκαναν την ανατροπή, “κλέβοντας” τη νίκη ένα λεπτό πριν από το φινάλε. Μετά και από αυτό το αρνητικό αποτέλεσμα, η Κλαμπ Ρεγκάρας βρισκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας με 43 βαθμούς, όσους έχουν και οι Μπαΐα και Σεαρά. Παράλληλα διαθέτει την τρίτη καλύτερη επίθεση της κατηγορίας με 42 τέρματα ενεργητικό, αλλά και μια από τις χειρότερες άμυνες, καθώς έχει δεχθεί 39 τέρματα μέχρι τώρα. Έξι νίκες, πέντε ισοπαλίες και τρεις ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της μέχρι στιγμής, ούσα αήττητη στα εννέα τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια (4-5-0). Αμφίβολη εξακολουθεί να παραμένει η συμμετοχή του τερματοφύλακα Ζούλιο Σέζαρ, με τον Σομάλια να επιστρέφει στις προπονήσεις.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα 1-2 από την Γκοϊανιένσε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα εννέα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.