*Στον πρώτο γύρο: Βιτόρια Μπαϊα – Παρανά 1-0

*Από τα 11 παιχνίδια που έχουν παίξει σε αυτό το γήπεδο στο παρελθόν, τα οκτώ έχουν λήξει under 2,5.

Παρανά – Βιτόρια Μπαϊα στην Bet365

ΠΑΡΑΝΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Παρανά έχασε και από την Οπεράριο με 1-0 εκτός έδρας, γνωρίζοντας τέταρτη σερί ήττα, πέμπτη στα έξι τελευταία παιχνίδια που δεν κερδίζει. Γενικά στα 14 τελευταία παιχνίδια της, έχει κερδίσει μόνο την ουραγό Οέστε εντός έδρας. Αυτή είναι και η μοναδική νίκη που έχει στο γήπεδό της στα έξι τελευταία παιχνίδια εκεί.

Αλλά πλέον έχει περάσει στο δεύτερο μισό του βαθμολογικού πίνακα και από πλευράς βαθμών πλέον είναι πιο κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού, στο +8 για την ακρίβεια, απ’ ότι απέχει από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου, ούσα στο -11 συγκεκριμένα από εκεί.

Πέραν του μακροχρόνια τραυματία Λουάν, όμως λείπουν οι τραυματίες Ουρτάδο (ΑΜ), Αλισον (ΤΕ) και ο Γκιγιέρμε Μπιτέκο (ΑΜ) που είναι σε καραντίνα λόγω κορωνοϊού. Αλλά επιστρέφουν από καραντίνα οι Φιλίπε Μάια (ΑΜ), Ιγκόρ Μεριτάο (ΜΕ), Γκάμπριελ Πιρές (ΜΕ).

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Παρανά έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Οπεράριο, χάρη σε ένα γκολ του Ρικάρντο Μπουένο στο 64ο λεπτό, σε ένα ανοικτό παιχνίδι, με ευκαιρίες και από τις δύο πλευρές, με τις δικές της να είναι λίγο πιο κλασσικές, ειδικά με το αποτέλεσμα στο 0-0.

Παρανά Στατιστικά

*Εχει 5/8 over 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της (Δες το και από κινητό στην bet365 mobile).

*Εχει 8/12 under 2,5 εντός έδρας.

Παίξε Νόμιμα στην Bet365 +21 (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

ΒΙΤΟΡΙΑ ΜΠΑΪΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Βιτόρια κέρδισε 2-1 εντός έδρας την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, παραμένοντας για τέταρτο σερί παιχνίδι χωρίς ήττα, με δύο νίκες σε αυτό το διάστημα. Αλλά μακριά από το γήπεδο της είναι η μία από τις δύο ομάδες της κατηγορίας (η άλλη είναι η ουραγός Οέστε) που δεν έχει νίκη! Σε 11 αγώνες πρωταθλήματος έχει εφτά ισοπαλίες, ενώ γενικώς δεν κερδίζει στα 18 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της!

Και αυτή είναι χαμηλά στο βαθμολογικό πίνακα, στο δεύτερο μισό του, ισόβαθμη με τη σημερινή της αντίπαλο, αλλά υστερώντας στην ισοβαθμία επειδή έχει μία νίκη λιγότερη.

Αμφίβολη είναι η συμμετοχή των Αλισον Φαρίας (ΕΠ), Εβάντρο (ΕΠ), Ζουνίνιο Κουιξάντα (ΜΕ), Λεάντρο Σίλβα  (ΑΜ) που έχουν κάποιες ενοχλήσεις και έχασαν και τα πρόσφατα παιχνίδια.

Προηγούμενο παιχνίδι: Η Βιτόρια κέρδισε 2-1 εντός έδρας με την Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας, σε έναν αγώνα που βρέθηκε πίσω στο σκορ στην πρώτη επίσκεψη της αντιπάλου στην περιοχή της, με τον Ιούρι στο 24’. Αλλά ισοφάρισε από τον Ραφαέλ Καριόκα στο 31’ και πήρε τη νίκη με τέρμα του Λέο Σεαρά στο 39ο λεπτό, ο οποίος εξιλεώθηκε έτσι για δύο μεγάλες ευκαιρίες που είχε χάσει νωρίς στον αγώνα για να ανοίξει το σκορ.

Βιτόρια Μπαϊα Στατιστικά

*Οι εφτά από τους 11 εκτός έδρας αγώνες της στο εθνικό πρωτάθλημα ήταν ισόπαλοι στο πρώτο ημίχρονο.