ΠΑΡΑΝΑ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Παρανά, μετά από δυο αγωνιστικές με απολογισμό μια ισοπαλία και μια ήττα. Την προηγούμενη εβδομάδα, η ομάδα του Κρίστιαν ντε Σόουζα φιλοξένησε την Σεαρά, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Ρενατίνιο στο 52′, ο οποίος ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι. Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, με τον Νέιθαν να αποβάλλεται από πλευράς γηπεδούχων στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με τη νίκη της αυτή, η Παρανά έφτασε τους 16 βαθμούς και είναι στην έκτη θέση της βαθμολογίας, μαζί με την Κλαμπ ντε Ρεγκάτας και Λοντρίνα. Επιπλέον, με εφτά μόλις γκολ παθητικό, διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας. Τρεις νίκες, μια ισοπαλία και μια ήττα ο εντός έδρας απολογισμός της, έχοντας επικρατήσει στα δυο τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια, χωρίς να έχει δεχθεί και κάποιο γκολ.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της Σεαρά για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας (Κλικ Εδώ)

ΑΜΕΡΙΚΑ ΜΙΝΕΪΡΟ

Αήττητη παραμένει εδώ και πέντε αγωνιστικές η Αμέρικα Μινέιρο, η οποία και μετράει τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες σε αυτό το σερί της. Την προηγούμενη εβδομάδα, η ομάδα του Έντερσον Μορέιρα φιλοξένησε την Μπραζίλ Πελότας, της οποίας και επικράτησε με 3-0. Το σκορ άνοιξε στο 36′ ο Ρενάν Ολιβέιρα, με τον Πάρα στο 54′ να κάνει δυο τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό αποτέλεσμα έκανε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπιλ.

Αυτή ήταν και η τρίτη διαδοχική της νίκη, μετά και από εκείνες κόντρα σε Σάντα Κρουζ (1-0) και Λουβερντένσε (0-3), καθώς και το τέταρτο διαδοχικό παιχνίδι στο οποίο κρατάει ανέπαφη την εστία της. Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους 19 συνολικά και είναι στην τρίτη θέση της βαθμολογίας, μαζί με την Βίλα Νόβα. Παράλληλα, με εφτά γκολ παθητικό, διαθέτει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας μαζί με τη σημερινή αντίπαλό της κα τη Ζουβεντούδε. Δυο νίκες, δυο ισοπαλίες και μια ήττα ο εκτός έδρας απολογισμός της. Απέρριψε πρόταση της Σαπεκοένσε ο τεχνικός Έντερσον Μορέιρα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 3-0 επί της Μπραζίλ Πελότας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.