* Φιλική αναμέτρηση

* Ο αγώνας διεξάγεται στην Σεβίλλη

* Πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση

ΠΑΡΑΓΟΥΑΗ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Νίκη (1-0) επί των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων, σε φιλική αναμέτρηση. Ο Μπαλμπουενά πέτυχε το καθοριστικό γκολ στο 85ο λεπτό.

Την τρίτη διαδοχική φιλική της νίκη μέσα στον Σεπτέμβριο θα ψάξει σήμερα στην Ανδαλουσία η Παραγουάη, η οποία απέτυχε να προκριθεί στο επερχόμενο Μουντιάλ, τερματίζοντας 8η και στο -8 από τις προνομιούχες θέσεις του ομίλου.

Την Παρασκευή έπαιξε με βασικό σχήμα, αλλά δυσκολεύτηκε απέναντι στους Άραβες, με τον ηγετικό στόπερ να δίνει τη λύση στο τέλος. Βασικός στο “10” ο Αλμιρόν της Νιουκάστλ, στην κορυφή ο 18χρονος Ενσίσο της Μπράιτον, στα αριστερά της άμυνας ο Αρσαμέντια της Κάντιθ, με τους υπόλοιπους που επέλεξε ο εκλέκτορας Σκελότο να αγωνίζονται στη Νότια Αμερική.

ΠΑΡΑΓΟΥΑΗ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 10/13 τελευταία παιχνίδια της, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης

* Under 2.5 τα 3/5 τελευταία παιχνίδια της

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΜΑΡΟΚΟ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Νίκη (2-0) επί της Χιλής, σε φιλική αναμέτρηση. Ο Μπουφάλ με πέναλτι άνοιξε το σκορ στο 52ο λεπτό και ο Σαμπίρι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 78’.

Σε καλό “φεγγάρι” οι Μαροκινοί, το επιβεβαίωσαν στη νίκη της Παρασκευής απέναντι σε έναν ποιοτικό αντίπαλο. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη νίκη τους, από τον Ιούνιο και μετά, ενώ στο φετινό Κόπα Άφρικα έφτασαν ως τα προημιτελικά, όπου αποκλείστηκαν από την Αίγυπτο στην παράταση (2-1).

Με Εν-Νεσίρι (Σεβίγια) στην κορυφή και Ζίγιες (Τσέλσι) Μπουφάλ (Ανζέ) στα άκρα της επίθεσης ξεκίνησε το συγκρότημα του Ρεγκραγκί την Παρασκευή, οι Χακίμι (Παρί) και Μαζραουί (Μπάγερν) έπαιξαν 90λεπτο στα άκρα της άμυνας.

Με εξασφαλισμένη θέση στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ, απέκλεισαν το Κονγκό στα μπαράζ με ισοπαλία 1-1 εκτός και νίκη 4-1 εντός, το Νοέμβριο στον όμιλο θα αντιμετωπίσουν κατά σειρά την Κροατία, το Βέλγιο και τον Καναδά.