*29η αγωνιστική

*Στον πρώτο γύρο: Παναθηναϊκός Β’ – ΠΑΟΚ Β’ 1-4

ΠΑΟΚ Β’

Προηγούμενο ματς: Ο ΠΑΟΚ Β’ έφερε 0-0 με αντίπαλο τον Πανσερραϊκό εκτός έδρας, σε ένα παιχνίδι που το αγωνιστικό του κομμάτι πέρασε σε δεύτερη μοίρα, λόγω των πανηγυρισμών των γηπεδούχων για την άνοδο τους ως πρωταθλητές.

Ο ΠΑΟΚ Β’ “κόλλησε” στο 0-0 εκτός έδρας με τον πρωτοπόρο και ανεβασμένο Πανσερραικό, με αποτέλεσμα να συμπληρώσει τρεις σερί αγώνες όχι απλά χωρίς νίκη, χωρίς να έχει σκοράρει καν!

Αλλά έχει μόνο μία ήττα στους 11 τελευταίους αγώνες της, σε αυτό το γήπεδο που θα παίξει και σήμερα, από τον Ηρακλή με το “βαρύ” 0-3.

Βαθμολογικά βέβαια είναι τελείως αδιάφορος, μένει να φανεί σε ποια θέση του βαθμολογικού πίνακα θα τερματίσει στη σεζόν.

Χωρίς τους Μορικέλι, Μπράντονιτς με τον πρώτο τραυματία και τον δεύτερο τιμωρημένο, αλλά με τον Νίκα Νινούα στην αποστολή θα παραταχθεί ο ΠΑΟΚ Β’ απόψε.

ΠΑΟΚ Β’ Στατιστικά

*Εχει τρία σερί N/G

*Εχει 7/13 over 2,5 εντός έδρας

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’

Προηγούμενο ματς: Ο Παναθηναϊκός Β’ κέρδισε αρκετά εύκολα και άνετα με 3-1 εντός έδρας τον Ηρακλή Λάρισας, παρόλο που βρέθηκε να χάνει από τέρμα του Τασιούλη στο 29ο λεπτό. Ισοφάρισε με πέναλτι του Αθανασακόπουλου στο 36’ . Και πήρε τη νίκη με δύο γφκολ στο δεύτερο ημίχρονο, από τον Μαρτίνη στο 66’, ενώ ο Σαρδέλης με νέο πέναλτι στο 73΄ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Ο Παναθηναϊκός Β’ κέρδισε εύκολα με 3-1 εντός έδρας τον Ηρακλή Λάρισας, αντίπαλο που “καιγόταν” για βαθμούς, δείχνοντας πως δεν έχει καμία διάθεση για χάρες. Και αυτός, όπως και ο σημερινός της αντίπαλος είναι τελείως αδιάφορος βαθμολογικά, στο -13 από αυτόν.

Αυτή ήταν η πρώτη της νίκη έπειτα από τρεις αγώνες που δεν είχε πετύχει κάποια, αλλά μακριά από την έδρα του έχει τρεις ήττες και τρεις ισοπαλίες στα τελευταία παιχνίδια του.

Στην Αθήνα έμειναν οι τραυματίες  Κρυπαράκος, Φουρτάδο και Ταβάρες, ο αδειούχος Αγκοστίνιο, ο Αντωνίου λόγω υποχρεώσεων με την εθνική Κύπρου και  ο Μαρτίνης, που έχει συμπληρώσει κάρτες και δηλώθηκε να εκτίσει την ποινή του στην αυριανή αναμέτρηση.