*Με πληρότητα έως και 50% στις εξέδρες και μέχρι 15.000 θεατές θα διεξάγονται, από εδώ και πέρα, οι αναμετρήσεις της Μπουντεσλίγκα.

*Στον πρώτο γύρο: Χαϊντενχάιμ – Πάντερμπορν 0-0

*Σημειώθηκε ισοπαλία στα 5/7 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Μετά από τρεις σερί ισοπαλίες, η Πάντερμπορν επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα γνωρίζοντας την εντός έδρας ήττα από την Ντάρμσταντ (1-0), υποχωρώντας ακόμα περισσότερο στο βαθμολογικό πίνακα. Οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι στο δεύτερο ημίχρονο, δημιούργησαν καλές ευκαιρίες και δικαιώθηκαν λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90′, την ώρα που δεν δέχτηκαν ιδιαίτερη πίεση από τους αντιπάλους τους.

“Είμαστε αισιόδοξοι και γεμάτη ανυπομονησία για την αναμέτρηση με τη Χαϊντενχάιμ, δώσαμε μία σπουδαία μάχη στον πρώτο γύρο”, είπε ο προπονητής Κβάσνιοκ. Η Πάντερμπορν παραμένει αήττητη στις επτά αναμετρήσεις που έδωσε με την Χαϊντενχάιμ (όλες στη δεύτερη κατηγορία), σημειώνοντας δύο νίκες και πέντε ισοπαλίες.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (1-0) από την Ντάρμσταντ. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Π. Πφάιφερ στο 81′.

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της (δες το στην Betshop)

*2-3 γκολ στα 3/5 τελευταία παιχνίδια της.

ΧΑΪΝΤΕΝΧΑΪΜ ΑΝΑΛΥΣΗ

Τρεις αγωνιστικές κράτησε το νικηφόρο σερί της Χαϊντενχάιμ, την προηγούμενη βδομάδα επέστρεψε με σκυμμένο κεφάλι από την έδρα της Καρλσρούης γνωρίζοντας την ήττα με 3-2. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το καλημέρα, ανατράπηκαν τα δεδομένα στο 39′ με την Καρλσρούη να βάζει βάσεις νίκης στο 56′. Παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησε στο δεύτερο ημίχρονο η Χαϊντενχάιμ, δεν κατάφερε να αποφύγει το αρνητικό αποτέλεσμα.

Στις τρεις τελευταίες αναμετρήσεις με αντίπαλο την Πάντερμπορν η Χαϊντενχάιμ αναδείχθηκε ισόπαλη, μη καταφέρνοντας να σκοράρει στις δύο (0-0). Μακριά από την έδρα της γνώρισε τέσσερις ήττες σε πέντε αγωνιστικές (δεν σκόραρε στις τρεις).

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εκτός έδρας (3-2) από την Καρλσρούη. Ο Κλάιντινστ άνοιξε το σκορ μόλις στο 6′, απάντησαν με τρία γκολ οι γηπεδούχοι (Μπατμάζ 8′ και 39′, Βάνιτσεκ πεν. 56′). Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κλάιντινστ στο 73′.