*17η αγωνιστική

*Με πληρότητα έως και 50% στις εξέδρες και μέχρι 15.000 θεατές θα διεξάγονται, από εδώ και πέρα, οι αναμετρήσεις της 2. Μπουντεσλίγκα.

*Over 3,5 στα τρία τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Η Πάντερμπορν προέρχεται από τρεις σερί ισοπαλίες, παραμένοντας ωστόσο αήττητη σε πέντε αγωνιστικές (δύο νίκες) και μία ανάσα από τις θέσεις που οδηγούν στην απευθείας άνοδο. Την προηγούμενη βδομάδα απέσπασε τον βαθμό στην έδρα της Σαντχάουζεν (1-1). Συνολικά πιο επιθετικοί παρουσιάστηκαν οι γηπεδούχοι δημιουργώντας διπλάσιες ευκαιρίες από τους αντιπάλους τους, αστοχώντας μάλιστα και σε πέναλτι του Τεστρόετ στο 17′.

“Έχουμε μπροστά μας μία τεράστια πρόκληση, η Ντάρμσταντ αποτελεί μία ποιοτική ομάδα”, είπε ο προπονητής Κβάσνιοκ. Στις έξι αναμετρήσεις που έδωσε κόντρα στην Ντάρμσταντ, η Πάντερμπορν σημείωσε τρεις νίκες και ισάριθμες ήττες.

Προηγούμενο ματς: Αναδείχθηκε ισόπαλη (1-1 εκτός) με την Σαντχάουζεν. Ο Μέλεμ έκανε το 1-0 στο 5′, απάντησαν οι γηπεδούχοι με Αϊντίνι στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο 17′ ο Τεστρόετ αστόχησε σε πέναλτι για την Σαντχάουζεν.

ΠΑΝΤΕΡΜΠΟΡΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Under 2,5 στα τρία τελευταία παιχνίδια της (δες το στην βετσηοπ)

*2-3 γκολ στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της.

ΝΤΑΡΜΣΤΑΝΤ ΑΝΑΛΥΣΗ

Επτά αγωνιστικές κράτησε το αήττητο σερί της Ντάρμσταντ (6-1-0), καθώς την προηγούμενη βδομάδα υποκλίθηκε στη Φορτούνα (3-1 εντός). Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν 20 ευκαιρίες, αναγκάζοντας σε επτά αποκρούσεις τον τερματοφύλακα Βολφ που χρίστηκε MVP για τους φιλοξενούμενους.

Απόλυτα εύστοχη η Φορτούνα, σκόραρε και στις τρεις ευκαιρίες που είχε στην αντίπαλη εστία. “Περιμένω από τους ποδοσφαιριστές μου να δείξουν πως είμαστε μία δυσάρεστη αντίπαλος για κάθε ομάδα. Τόσο εμείς, όσο η Πάντερμπορν έχουμε ποιότητα επιθετικά”, ανέφερε ο προπονητής Λίμπερκνεχτ. Την περασμένη σεζόν τα “κρίνα” επικράτησαν εκτός έδρας με 3-2 της Πάντερμπορν.

Προηγούμενο ματς: Ηττήθηκε εντός έδρας (3-1) από την Φορτούνα. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν με Χένινγκς (16′, 41′) και Νάρεϊ (76′), το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε με πέναλτι ο Τίετζ στο 85′.