*4η αγωνιστική.

*Περιορισμένος αριθμός θεατών.

*Αήττητος ο Παναθηναϊκός σε τέσσερα ματς κόντρα στον Βόλο ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης (2-2-0), τα τρία ήταν G/G.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

«Λίγος» στο εκτός έδρας ντέρμπι με τον Άρη την Τετάρτη, για δεύτερο σερί ματς δέχτηκε γκολ νωρίς και στη συνέχεια αποδείχτηκε ανήμπορος να απειλήσει. Το καλό του ημίχρονο ήταν το πρώτο, μετά το γκολ πήρε κατοχή, κέρδισε μέτρα, κυκλοφόρησε σωστά την μπάλα, όμως είχε μόλις μια σοβαρή ευκαιρία. Στο δεύτερο μέρος η παρουσία του Εντιαγέ από πλευράς Άρη «χάλασε» τα πλάνα του Γιοβάνοβιτς, ο Παναθηναϊκός ήταν παντελώς ακίνδυνος και μοιραία ηττήθηκε. Θα μπορούσε να βρει δεύτερο γκολ στο διάστημα 45’-60’ ο Άρης.

«Σε δύο παιχνίδια δεχθήκαμε γκολ στην αρχή και δεν μπορέσαμε να ανατρέψουμε το σκορ. Είναι πρόβλημα όταν χάνεις δύο σερί παιχνίδια, είμαστε ομάδα που προσπαθεί αρκετά στον αγωνιστικό χώρο και είναι σίγουρο πως με τον χρόνο και τους παίκτες που ήρθαν τώρα στο τέλος κοντά μας, θα είμαστε ακόμη καλύτεροι. Μας πληγώνουν πολύ αυτοί οι δύο συνεχόμενες ήττες», είπε ο κόουτς Γιοβάνοβιτς. Παρά τις αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα, η ομάδα του ήταν ξανά αργή και προβλέψιμη στο δημιουργικό κομμάτι, όπως ακριβώς και κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα (ήττα 1-0).

Υπενθυμίζεται ότι ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε με πολύ εμφατικό τρόπο το πρωτάθλημα, το εντός έδρας 4-0 επί του Απόλλωνα Σμύρνης μπορεί να ήταν λιγάκι πλασματικό, ωστόσο κατέστησε σαφές ότι η φετινή ομάδα είναι πιο θελκτική. Δεν αλλάζει η αποστολή, ίσως δούμε αλλαγές στο αρχικό σχήμα απ’ τη μέση και μπροστά.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 1-0 κόντρα στον Άρη. Το γκολ ο Καμαρά στο 10’. Λίγες οι καλές φάσεις του παιχνιδιού, ο Παναθηναϊκός απείλησε κυρίως στο πρώτο μέρος, ήταν παντελώς ακίνδυνος στο δεύτερο. Ο Άρης διαχειρίστηκε καλά το προβάδισμα στο δεύτερο 45λεπτο.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

*Over 2.5 τα 7/11 τελευταία παιχνίδια σε επίσημο και φιλικό επίπεδο (δες το στην Winmasters).

*G/G τα 7/11 παιχνίδια σε φιλικό και επίσημο επίπεδο.

Παίξε Νόμιμα στην Winmasters (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΒΟΛΟΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Είχε βατό πρόγραμμα, όμως ουδείς περίμενε ότι θα κάνει 3Χ3 νίκες! Κι όμως, ο Βόλος τα κατάφερε, κέρδισε άνετα και τον Ατρόμητο την Πέμπτη και απολαμβάνει την κορυφή της βαθμολογίας. Καλύτεροι οι Θεσσαλοί στο μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα, όχι τόσο στο πρώτο ημίχρονο, όσο κυρίως στο δεύτερο. Σκόραραν στο 59’ και στη συνέχεια διαχειρίστηκαν αρκετά καλά την κατάσταση, δεν απειλήθηκαν ιδιαίτερα, στο φινάλε βρήκαν άλλα δύο γκολ και έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στην επικράτηση τους. Δίκαιο το αποτέλεσμα.

«Το γεγονός του ότι έχουμε μια παραγωγική ομάδα, είναι αποτέλεσμα της δουλειάς που γίνεται. Το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο, ωστόσο η ομάδα έχει δείξει τις ικανότητές της και είμαστε μια ομάδα με σεμνότητα. Έχουμε νεαρούς παίκτες που δουλεύουν και εξελίσσονται και περιμένουμε από αυτούς συνεχώς να βελτιώνονται», είπε ο κόουτς Αμπασκάλ. Είχαν προηγηθεί το εκτός έδρας 3-1 επί του Απόλλωνα Σμύρνης και το εντός έδρας 2-1 επί της Λαμίας στην πρεμιέρα του νέου πρωταθλήματος! Δεν αλλάζει η αποστολή, η απουσία του Νίνη δεν διαταράσσει τις ισορροπίες της ενδεκάδα.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας επικράτηση 3-0 επί του Ατρομήτου. Ο Ροσέρο το 1-0 στο 59’, το 2-0 έκανε ο Φαν Φέερτ στο 90’ με πέναλτι, το τελικό 3-0 ήρθε στις καθυστερήσεις απ’ τον Τερεζίου. Δίκαιη επικράτηση για τον Βόλο, ήταν πολύ καλύτερος απ’ τον αντίπαλο, που δεν απείλησε σχεδόν καθόλου.