*Στον πρώτο γύρο: Ατλέτικο Παραναένσε-Παλμέιρας 2-2

*Τρία σερί G/G μαζί με over 2,5 στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας

ΠΑΛΜΕΪΡΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Παλμέιρας κέρδισε 3-4 εκτός έδρας την Μποταφόγκο, αν και έχανε με 3-0 στο ημίχρονο! Βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρματα των Εντουάρντο (21’), Τσε-Τσε (30’), Ζούνιορ Σάντος (36’), αλλά μείωσε αρχικά με τον Έντρικ στο 49’, ενώ μετά την αποβολή αντίπαλου παίκτη στο 76’, τα έδωσε όλα και πήρε τη νίκη με τρία γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, από τους Έντρικ (84’), Λόπες (89’), Μουρίλο (90’).

Η Παλμέιρας κατάφερε να γυρίσει ένα παιχνίδι από το πουθενά, επικράτησε 3-4 εκτός έδρας της Μποταφόγκο και μετά από αυτή την εξέλιξη φαντάζει ως το μεγάλο φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου!

Ακόμη είναι στην δεύτερη θέση, στο -3 από την πρωτοπόρο Μποταφόγκο και με παιχνίδι περισσότερο. Και μάλιστα, ακόμη και να κερδίσει σήμερα, έχει λιγότερες νίκες από αυτήν και υστερεί στην ισοβαθμία. Αλλά το μομέντουμ είναι τέτοιο, σαν να είναι προορισμένο να πάρει τον τίτλο.

Όλα αυτά μετά την ανατροπή του 3-0 του πρώτου ημιχρόνου και τη νίκη σε ένα παιχνίδι έξι βαθμών, όπου φάνηκε ο χαρακτήρας της ως ομάδα! Εχει τέσσερις σερί νίκες, οι δύο στο γήπεδό της Και φυσικά δεν υπάρχει πλέον κανένα περιθώριο λάθους, γκέλας ή στραβοπατήματος.

Παλμέιρας Στατιστικά

*5/8 αγώνες με 2-3 γκολ στα τελευταία παιχνίδια της

*14/18 N/G στα τελευταία παιχνίδια της

*12/18 under 2,5 στα τελευταία παιχνίδια της

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΠΑΡΑΝΑΕΝΣΕ

Προηγούμενο ματς: Η Ατλέτικο Παραναένσε έχασε 1-0 εκτός έδρας από την Κορίνιθιανς, με ένα γκολ που δέχθηκε από τον Γιούρι Αλμπέρτο στο 64ο λεπτό.

Η Ατλέτικο Παραναένσε δεν τα κατάφερε απέναντι στην Κορίνθιανς εκτός έδρας, χάνοντας με 1-0, πρώτη της ήττα έπειτα από πέντε παιχνίδια στα οποία είχε τρεις ισοπαλίες και δύο νίκες!

Ειδικά μακριά από την έδρα της, έχει δύο ήττες και δύο νίκες στα εφτά τελευταία παιχνίδια της.

Είναι πάντα στο παιχνίδι για την διεκδίκηση μίας θέσης που θα οδηγήσει στο επόμενο Κόπα Λιμπερταδόρες. Αυτή τη στιγμή είναι στην έβδομη, εκτός πρώτης εξάδας, αλλά στο -1 από την έκτη που οδηγεί στα προκριματικά του, ενώ είναι μόλις στο -4 από την τέταρτη που στέλνει απευθείας στους ομίλους του Κόπα Λιμπερταδόρες.

Το σχεδόν σίγουρο είναι πώς θα συμμετάσχει, στη χειρότερη περίπτωση, στο επόμενο Κόπα Σουνταμερικάνα.