*Με Under 2.5 γκολ έληξαν τα 3/5 τελευταία ματς μεταξύ των δύο ομάδων.

*Με Goal/Goal ολοκληρώθηκαν τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια μεταξύ των δυο ομάδων.

*Αποτέλεσμα πρώτου γύρου: Ουνιόν Εσπανιόλα-Παλεστίνο 2-0.

Δείτε τα Προγνωστικά Χιλής

ΠΑΛΕΣΤΙΝΟ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ουατσιπάτο με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι με το αυτογκόλ του Ραμίρεζ στο 39’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Μαρτίνεθ στο 58’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον Λογιόλα στο 80’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Γκαβιλάν στο 90+5’. Να σημειωθεί πως οι φιλοξενούμενοι είχαν μείνει με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Μπενίτεζ στο 19’.

Πάλεψε η Παλεστίνο και κατάφερε να σώσει το βαθμό της ισοπαλίας. Παρ’ όλο που έμεινε με παίκτη λιγότερο από νωρίς, πήρε προβάδισμα στο σκορ, όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να το ανατρέψουν. Στις καθυστερήσεις εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια που επικράτησε στην άμυνά τους και έφερε το ματς στα ίσα.

Τη θέση της εντός τετράδας θέλει να διατηρήσει, αλλά για να το πετύχει θα πρέπει να ξεπεράσει το εμπόδιο της μαχητικής Ουνιόν Εσπανιόλα. Τελευταία δεν έπεισε με την εικόνα της, παρ’ όλα αυτά προέρχεται από ένα άκρως θετικό αποτέλεσμα, με βάση και τον τρόπο που ήρθε. Έχει καλύτερο αγωνιστικό ρυθμό από την αντίπαλό της, καθώς έδωσε αγώνα την περασμένη εβδομάδα, ενώ παράλληλα η έδρα της μπορεί να παίξει καθοριστικό ρόλο.

Παλεστίνο Στατιστικά

*Με No Goal τα 3/5 τελευταία ματς.

*Με Over 2.5 τα 3/5 πρόσφατα παιχνίδια.

Παίξε Νόμιμα στην Interwetten (ΚΛΙΚ ΕΔΩ) 21+ | ΑΡΜΟΔΙΟΣ ΡΥΘΜΙΣΤΗΣ ΕΕΕΠ | ΚΙΝΔΥΝΟΣ ΕΘΙΣΜΟΥ & ΑΠΩΛΕΙΑΣ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΣ | ΓΡΑΜΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΚΕΘΕΑ: 2109237777 | ΠΑΙΞΕ ΥΠΕΥΘΥΝΑ

ΟΥΝΙΟΝ ΕΣΠΑΝΙΟΛΑ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία εναντίον της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα με σκορ 2-2, στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Προβάδισμα πήραν οι φιλοξενούμενοι με τον Ζαμπέδρι με πέναλτι στο 39’, όμως ισοφαρίστηκαν από τον Πινέιρο στο 41’ και δέχθηκαν την ανατροπή από τον ίδιο στο 45+7’. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Αραβένα στο 80’. Οι γηπεδούχοι είχαν μείνει με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Κίρμπι στο 33’.

Σημαντικός βαθμός για την Ουνιόν Εσπανιόλα με βάση και τις συνθήκες του αγώνα. Έμεινε από νωρίς με παίκτη λιγότερο και ταυτόχρονα πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε να το ανατρέψει πριν την ανάπαυλα. Στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκε έντονη πίεση και εν τέλη υπέκυψε, δεχόμενη το γκολ της ισοφάρισης.

Να ξεφύγει από τα αρνητικά αποτελέσματα θέλει ιδανικά, επιστρέφοντας στις νίκες. Δεν πείθει καθόλου με την εικόνα της αυτή την περίοδο, έχει πολλές αστάθειες αμυντικά, με αποτέλεσμα να δέχεται συνεχώς γκολ. Μεσοεπιθετικά είναι μαχητική και συνηθίζει να βρίσκει δίχτυα, αλλά αυτό δεν της ήταν αρκετό αυτό το διάστημα, ώστε να «καλύψει» τα αμυντικά της προβλήματα.