* 7η αγωνιστική

* Η Πάσος Φερέιρα μετρά τρεις σερί νίκες στα μεταξύ τους παιχνίδια και ρεκόρ 7-2-1 στα 10 τελευταία

* No Goal τα 4/5 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια

ΠΑΣΟΣ ΦΕΡΕΪΡΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Στη μέση του βαθμολογικού πίνακα της Primeira Liga παραμένει η Πάσος Φερέιρα μετά τις δύο πρόσφατες ισοπαλίες της και με συγκομιδή 8 βαθμών σε έξι παιχνίδια (2-2-2).

Νωρίτερα στη σεζόν απέτυχε να μπει στους ομίλους του Conference League, πέφτοντας πάνω στην Τότεναμ στο γύρο των playoffs.Έκανε φιλότιμη προσπάθεια, κέρδισε 1-0 στην Πορτογαλία, αλλά υπέκυψε στο Λονδίνο με 3-0.

Χαρακτηρίζεται φέτος για τα κλειστά της παιχνίδια, άλλωστε έχει συντελεστή τερμάτων 5-7, με το τρίτο χειρότερο ενεργητικό στο πρωτάθλημα. Στο τελευταίο ματς για τη διοργάνωση ωστόσο κατάφερε να ισοφαρίσει στην έδρα της Βιζέλα, παρότι έπαιζε με 10 παίκτες από το 28’ και άντεξε στην πίεση ως το φινάλε για να διατηρήσει το 1-1.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-2) από την Μποαβίστα για τη φάση των ομίλων στο Λιγκ Καπ. Προηγήθηκε με τον Ζοάο Πέδρο Σίλβα στο 20’, αλλά στην επανάληψη δέχθηκε την ανατροπή με τέρματα στο 58’ και το 73’. Στο 90’ αποβλήθηκε ο Εουστάκιο.

ΠΑΣΟΣ ΦΕΡΕΪΡΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα τρία τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα (δες το στο pamestoixima)

* Δέχθηκε κόκκινη κάρτα στα δύο τελευταία παιχνίδια της

Παίξε Νόμιμα στo Pamestoixima.gr (ΚΛΙΚ ΕΔΩ)

21+ | Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα |

ΜΠΕΛΕΝΕΝΣΕΣ ΑΝΑΛΥΣΗ

Σταθερά στον πάτο της Primeira Liga η Μπελενένσες αν και έχει βελτιώσει δραστικά την εικόνα της τον τελευταίο μήνα.

Ξεκίνησε με τρεις ήττες τη σεζόν, έχοντας βέβαια δύσκολο πρόγραμμα (Πόρτο & Σπόρτινγκ), συνέχισε με ισάριθμες ισοπαλίες και με μόλις 3 γκολ ενεργητικό έχει τη χειρότερη επίθεση της λίγκας. Χαρακτηριστικό της επιθετικής της ανεπάρκειας το ματς στο Γκιμαράες, πριν δύο εβδομάδες, απέναντι στη Βιτόρια, όπου δεν κατάφερε να σκοράρει παρότι έπαιζε με παίκτη παραπάνω από το 10ο λεπτό και με δύο παίκτες παραπάνω από το 59’! Μάλιστα το ένα από τα τρία φετινά της τέρματα έχει έρθει από αυτογκόλ αντιπάλου, στο πιο πρόσφατο παιχνίδι.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία (1-1) με την Ζιλ Βισέντε. Έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει το πρώτο της τρίποντο στη σεζόν αφού προηγήθηκε με αυτογκόλ στο 83, ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις.

ΜΠΕΛΕΝΕΝΣΕΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* Under 2.5 τα 5/6 φετινά της παιχνίδια στο πρωτάθλημα

* Δεν έχει σκοράρει στα πέντε τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της, ανεξαρτήτως διοργάνωσης!