*11η αγωνιστική

*Τέσσερα σερί G/G και 2-3 γκολ στα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

➡️ Δείτε όλα τα προγνωστικα στοιχηματος για σήμερα, Τρίτη 18/06!

ΠΑΪΣΑΝΤΟΥ

Προηγούμενο ματς: Η Παϊσαντού κέρδισε 3-5 εκτός έδρας την Ιτουάνο, μπαίνοντας πολύ δυνατά στο παιχνίδι, αφού προηγήθηκε 0-3 πριν συμπληρωθεί το πρώτο 30λεπτο, με γκολ των Ζιν Ντίας (21’), Κιντάνα (26’), Κέβιν (29’). Στη συνέχεια άντεξε στην πίεση της αντιπάλου της, η οποία αρχικά μείωσε σε 2-3 πριν λήξει το ημίχρονο με τέρματα των Μικέιας (43’), Γιαν Ρολίμ (45’). Ο Γκαρσία έκανε το 2-4 στο 55’, μείωσε εκ νέου η αντίπαλος της με πέναλτι του Ντινίζ στο 72’, αλλά τελικά “καθάρισε” τον αγώνα με γκολ του Νετίνιο στις καθυστερήσεις.

Η Παϊσαντού κέρδισε 3-5 εκτός έδρας την Ιτουάνο, πετυχαίνοντας τέταρτη νίκη στους οκτώ τελευταίους αγώνες, διάστημα στο οποίο έχασε μόνο από την Σπορτ Ρεσίφε εκτός έδρας. Και όλα αυτά, παρόλο που είχε σχετικά δύσκολο πρόγραμμα έχοντας παίξει ήδη με τις ομάδες που είναι στις τέσσερις (!) πρώτες θέσεις ως τώρα!

Αυτή ήταν η πρώτη φετινή εκτός έδρας νίκη της στο εθνικό πρωτάθλημα.

Γενικότερα είναι η ομάδα με τις περισσότερες ισοπαλίες στο πρωτάθλημα, κάτι που δεν βοηθάει στις ισοβαθμίες, αλλά η τελευταία νίκη την έφερε στο +2 από την ζώνη του υποβιβασμού.

Παϊσαντού Στατιστικά

*8/15 under 2,5 εντός έδρας

*9/15 N/G εντός έδρας.

ΚΛΑΜΠ ΝΤΕ ΡΕΓΚΑΤΑΣ

Προηγούμενο ματς: Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας προηγήθηκε με τον Λέο Περέιρα στο 19ο λεπτό, αλλά τελικά έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Αμέρικα Μινέιρο, με τέρματα των Ζουνίνιο (48’), Φαμπίνιο (56’).

Η Κλαμπ Ντε Ρεγκάτας έχασε με 2-1 εκτός έδρας από την Αμέρικα Μινέιρο, γνωρίζοντας τρίτη συνεχόμενη ήττα μακριά από την έδρα της, παραμένοντας χωρίς νίκη εκτός στο εθνικο πρωτάθλημα.

Αλλά και γενικότερα, μακριά από την έδρα της έχει κερδίσει μόνο τη Σεαρά στα οκτώ τελευταία παιχνίδια της, με πέντε ήττες σε αυτό το διάστημα.

Είναι σχετικά χαμηλά στον βαθμολογικό πίνακα του εθνικού πρωταθλήματος, έχοντας και αγώνα λιγότερους, μπαίνοντας εντός ζώνης υποβιβασμού, αν και είναι σε απόσταση βολής από τις θέσεις παραμονής.