*Στον πρώτο γύρο: Παρανά – Παϊσαντού 0-0

ΠΑΪΣΑΝΤΟΥ

Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για την Παϊσαντού, μετά και την ήττα με 0-1 από την Φιγκεϊρένσε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρκίνιος Σάντος φιλοξενήθηκε από την Οέστε, από την έδρα της οποίας απέδρασε με τους τρεις βαθμούς της νίκης, επικρατώντας με 1-3. Το αυτογκόλ του Ροντρίγκο Σαμ (13′) και το τέρμα του Μπέργκσον (30′) έδωσαν προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, πριν μειώσει η Οέστε στο 63ο λεπτό. Το τελικό 1-3 διαμόρφωσε στο 70′ ο Μάγκνο. Έχει σκοράρει στα δέκα από τα έντεκα τελευταία παιχνίδια της για το πρωτάθλημα.

Με τη νίκη της αυτή, έφτασε τους 26 βαθμούς και ανέβηκε στην 14η θέση, έχοντας πλέον απόσταση τριών βαθμών από την ζώνη του υποβιβασμού, από την οποία και θέλει να απομακρυνθεί άμεσα. Τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες ο εντός έδρας απολογισμός της, έχοντας ηττηθεί στα δυο τελευταία. Εκτός είναι οι τραυματίες Αΐρτον (ΑΜ 17/2) και Μπέργκσον (ΕΠ 13/6)

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη 1-3 επί της Οέστε για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στην Interwetten)

Το Παϊσαντού – Παρανά παίζει στην Interwetten

ΠΑΡΑΝΑ

Όπως η αποψινή της αντίπαλος, έτσι και η Παρανά επέστρεψε στις νίκες, μετά και την ήττα στην έδρα της Μποά (2-1). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Λίσκα φιλοξένησε την ABC Νατάλ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 1-0. Το εύστοχο πέναλτι του Ρενατίνιο στο 40ο λεπτό ήταν αρκετό για να κρίνει το παιχνίδι. Τρίτη νίκη της στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο πρωτάθλημα.

Έφτασε έτσι τους 30 βαθμούς σε 20 παιχνίδια και είναι στην έκτη θέση, μαζί με τις Λοντρίνα και Κρισιούμα, των οποίων και υπερτερεί σε διαφορά τερμάτων. Στους τέσσερις η διαφορά της από την πρώτη τετράδα και τις θέσεις ανόδου. Μια νίκη, τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός, έχοντας ηττηθεί στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία αντίστοιχα παιχνίδια της. Τραυματίες είναι οι Μίνιο (ΕΠ 19/4) και Γκάμπριελ Ντίας (ΑΜ 16/2).

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 1-0 επί της ABC Νατάλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.