ΠΑΪΣΑΝΤΟΥ

Από την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Παϊσαντού, η οποία μετρούσε τρεις νίκες και μια ισοπαλία, μέχρι τότε. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Μαρσέλο Σαμούσκα φιλοξενήθηκε από την ABC Νατάλ, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με σκορ 2-1. Το μοναδικό τέρμα των φιλοξενούμενων σημείωσε στο 37ο λεπτό ο Ουέσλι, μειώνοντας απλά για το τελικό αποτέλεσμα. Τα γκολ που δέχθηκε ήταν και τα πρώτα της στο φετινό πρωτάθλημα.

Μετά και την ήττα της αυτή, η Παϊσαντού υποχώρησε στην δεύτερη θέση, όπου και μετράει δέκα βαθμούς σε πέντε παιχνίδια, ούσα και στο -1 από την πρωτοπόρο Ζουβεντούδε. Με δυο γκολ παθητικό έχει την καλύτερη άμυνα της κατηγορίας. Σε δυο εντός έδρας παιχνίδια, πανηγύρισε ισάριθμες νίκες.

“Η Γκοϊάς είναι μια πολύ δυνατή ομάδα και θεωρώ πως είναι από τα φαβορί της κατηγορίας, μαζί με την Ιντερνασιονάλ. Πρέπει να συγκεντρωθούμε στο παιχνίδι και να επιστρέψουμε στα θετικά αποτελέσματα, αφήνοντας πίσω την ήττα από την ABC Νατάλ. Πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί απόψε”, δήλωσε ο τεχνικός Μαρσέλο Σαμούσκα.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την ABC Νατάλ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: N/G και Under 2.5 τα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (Δείτε τις νόμιμες στοιχηματικές ιστοσελίδες)

Το Παϊσαντού – Γκοϊάς παίζει στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας (Κλικ Εδώ)

ΓΚΟΪΑΣ

Σε αντίθεση με την αποψινή της αντίπαλο, η Γκοϊάς προέρχεται από την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα, μετά από δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Σίλβιο Κρισιούμα φιλοξένησε την Σάντα Κρουζ, κόντρα στην οποία κατάφερε να πάρει το προβάδισμα με το τέρμα του Κάρλος Εντουάρντο στο 12ο λεπτό. Αν και δέχθηκε την ισοφάριση στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, εν τέλει ήταν αυτή που πανηγύρισε τη νίκη με 2-1, χάρη στο δεύτερο τέρμα του Κάρλος Εντουάρντο το 73′.

Με τους τρεις βαθμούς που πήρε, έφτασε τους πέντε σε ισάριθμα παιχνίδια και είναι στην 15η θέση μαζί με τις Μποά και Λοντρίνα. Ωστόσο, υστερεί σε διαφορά γκολ και είναι εντός της επικίνδυνης ζώνης. Μια ισοπαλία και μια ήττα ο απολογισμός της σε δυο εκτός έδρας παιχνίδια πρωταθλήματος. Δεν έχουν αναφερθεί πιθανές απουσίες για το αποψινό παιχνίδι στην έδρα της Παϊσαντού.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας νίκη 2-1 επί της Σάντα Κρουζ για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: 2-3 Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.