11η αγωνιστική

*Αυτή είναι η πρώτη χρονικά αναμέτρηση μεταξύ των δυο ομάδων.

ΠΑΪΣΑΝΤΟΥ

Την δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Παϊσαντού, μετά και από εκείνη κόντρα στην Κρισιούμα (4-1 εκτός). Την προηγούμενη αγωνιστική, η ομάδα του Ντάντο Καβαλκάντι φιλοξενήθηκε από την Γκοϊάς, στην έδρα της οποίας γνώρισε την ήττα με 2-1. Παρότι προηγήθηκε μόλις στο 14ο λεπτό με το τέρμα του Ρενάτο, είδε την αντίπαλο της να φτάνει στην ανατροπή πριν το ημίχρονο και να επικρατεί.

Βρίσκεται έτσι στην έβδομη θέση, όπου και μετράει 15 βαθμούς όσους έχουν και οι Γκουαρανί, Βίλα Νόβα και Ζουβεντούδε. Εντός έδρας παραμένει αήττητη στο μέχρι τώρα πρωτάθλημα, μετρώντας τρεις νίκες και μια ισοπαλία σε τέσσερα αντίστοιχα ματς. Εκτός αποστολής βρίσκονται οι Ντόουγκλας Μέντες (ΑΜ 5/0) και Καρλίνιος (ΑΜ 5/0), καθώς αμφότεροι αντιμετωπίζουν πρόβλημα τραυματισμού.

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας ήττα 2-1 από την Γκοϊάς για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G τα εφτά από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια στο Πρωτάθλημα. (δες το στον Stoiximan)

Το Παϊσαντού – Αλαγκοάνο παίζει στον Stoiximan

Δείτε τα Προγνωστικά Βραζιλίας (Κλικ Εδώ)

ΑΛΑΓΚΟΑΝΟ

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα παραμένει εδώ και δυο αγωνιστικές η Αλαγκοάνο, όπου και μετράει μια ισοπαλία και μια ήττα. Στο προηγούμενο παιχνίδι της, η ομάδα του Μαρσέλο Κάμπο φιλοξένησε την Κλαμπ ντε Ρεγκάτας, με την οποία και μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 0-0.

Με το βαθμό που πήρε, έφτασε τους 19 συνολικά και είναι στην τρίτη θέση, ούσα και στο -1 από την δεύτερη Φιγκεϊρένσε, η οποία έχει και ένα ματς περισσότερο. Με 17 τέρματα στο ενεργητικό της, διαθέτει την δεύτερη πιο παραγωγική επίθεση της κατηγορίας. Τρεις νίκες και μια ήττα ο απολογισμός της σε τέσσερα εκτός έδρας ματς στο πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα τρία πιο πρόσφατα.

Σε αγωνιστικό επίπεδο, τραυματίες είναι οι Ραφίνια (ΑΜ 9/1) και Πίνγκο (ΕΠ 2/0), ενώ συμπλήρωσαν κάρτες οι Σελσίνιο (ΑΜ 10/0) και Ντίντιρα (ΜΕ 10/4). Δεν έχει δικαίωμα συμμετοχής ο Βάλτερ (ΕΠ 5/1), μετά από τη συμφωνία των δυο ομάδων κατά τη μεταγραφή του.

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ισοπαλία 0-0 με την Κλαμπ ντε Ρεγκάτας για το Πρωτάθλημα.

Στατιστικό: G/G και Over 2.5 τα τρία από τα τέσσερα τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια στο Πρωτάθλημα.