* Over 2.5 τα 7/9 τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια.

* Στον 1ο γύρο (03/03): Βάπρους – Πάιντε 0-3

➡️ Δείτε όλα τα παιχνίδια στο κουπόνι παμε στοιχημα σήμερα, Τρίτη 18/06!

ΠΑΪΝΤΕ

Προηγούμενο ματς: Εκτός έδρας νίκη (2-5) επί της Ταλίνα Κάλεβ. Ο Μόολ (4’) άνοιξε το σκορ για την Πάιντε, με Τόμπεργκ (23’) και Μιχαΐλοφ (34’) γύρισε προσωρινά το ματς η Ταλίνα, αλλά η Πάιντε έκανε ανατροπή στην ανατροπή με Λουτς (40’, 90+5’), Ογιάμα (71’), Πιχτ (90+2’).

H επιστροφή από τη διακοπή του πρωταθλήματος συνδυάστηκε και με επιστροφή στις νίκες για την Πάιντε. Μετά από “καρέ” ηττών με 9 γκολ παθητικό, για να διατηρηθεί σε απόσταση βολής από την πρώτη τριάδα της βαθμολογίας.

Το δυναμικό μπάσιμο της Πάιντε στο ματς καρποφόρησε (0-1) μέσα από ωραία συνεργασία, απείλησε ξανά στο πρώτο 10λεπτο και ξανά δευτερόλεπτα πριν εκτεθεί στο χώρο για το 1-1. Σάστισε από την ισοφάριση για να έρθει και δεύτερο γκολ από τους γηπεδούχους.

Η αντίδρασή της όμως ήταν πειστική. Ποιοτικό το τελείωμα για το 2-2 πριν την ανάπαυλα, ξόδεψε αρκετές ευκαιρίες πριν γυρίσει η ίδια το ματς με κάθετο παιχνίδι και το σκορ ξέφυγε στο ρίσκο που πήραν οι γηπεδούχοι στο φινάλε.

ΠΑΪΝΤΕ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα 4/7 τελευταία παιχνίδια της

* Under 2.5 τα τέσσερα τελευταία εντός για το πρωτάθλημα

ΠΑΡΝΟΥ ΒΑΠΡΟΥΣ

Προηγούμενο ματς: Εντός έδρας ήττα (1-4) από την Τρανς Νάρβα. Οι Κουκιανίτζε (23’) και Σκίνγιοφ (38’) έκαναν το 0-2 του ημιχρόνου, στο 43’ αποβλήθηκε ο Βάλγια της Πάρνου και στο 47’ ο Ρολόν της Τρανς. Ο Κουκιανίτζε (55’) έκανε το 0-3, ο Τίισμα (69’) μείωσε για τους γηπεδούχους και ο Καμπορέ (85’) διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Δεν άλλαξε κάτι μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος για την Πάρνου, συνεχίστηκε η προβληματική της εικόνα, συμπλήρωσε 5 ματς δίχως νίκη (0-2-3) για να διατηρηθεί εντός επικίνδυνης ζώνης.

Από μακρινό φάουλ, που κόντραρε, δέχθηκε το πρώτο γκολ, οι φιλοξενούμενοι έχασαν δύο τεράστιες ευκαιρίες μεταβάσεων πριν εκμεταλλευτούν αδράνεια στατικής φάσης για το 0-2.

Απάντησε με οριζόντιο δοκάρι η Πάρνου, είχε και δεύτερο δοκάρι στο ξεκίνημα της επανάληψης. Σε αντεπίθεση όμως οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και τρίτο γκολ κι έδωσαν χαρακτήρα αγγαρείας στο τελευταίο ημίωρο. Με φορίσια κεφαλιά μείωσε η Πάρνου και σε νέα μετάβαση η Τρανς Νάρβα ολοκλήρωσε το “καρέ” της.