* Φιλική αναμέτρηση

* Ο αγώνας διεξάγεται στην Σουγόν της Νότιας Κορέας

* Πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση

ΟΥΖΜΠΕΚΙΣΤΑΝ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Νίκη (2-0) επί του Καμερούν. Ο Ερκίνοφ άνοιξε το σκορ στο 21ο λεπτό και ο Ουρούνοφ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα στο 76’.

Σε εξαιρετική κατάσταση οι Ουζμπέκοι, με τη νίκη της Παρασκευής έφτασαν τις 7 διαδοχικές σε επίσημα και φιλικά παιχνίδια από το ξεκίνημα του έτους, με ενεργητικό 21 γκολ!

Τους έχει κάνει ομάδα ο Σρέτσκο Κάτανετς που ανέλαβε τον Αύγουστο του 2021, δεν “σκότωσαν” κάποιο “θηριο” μέσα στο 2022, αλλά κερδίζουν με ευκολία ομάδες στα μέτρα τους.

Στα προκριματικά του Μουντιάλ απέτυχαν από το 2ο γύρο, εν πολλοίς γιατί έπεσαν στον ίδιο όμιλο με την Σαουδική Αραβία. Στα προκριματικά για το Κύπελλο Ασίας όμως τον Ιούνιο έκαναν 3/3 νίκες με Σρι Λάνκα (3-0), Μαλδίβες (0-4) και Ταϊλάνδη (2-0), με τον Σομουρόντοφ της Ρόμα να σκοράρει 4 φορές. Παρών ο “Ρωμαίος” φορ και στο πρόσφατο φιλικό με το Καμερούν, έβγαλε την ασίστ για το πρώτο γκολ.

ΟΥΖΜΠΕΚΙΣΤΑΝ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

* No Goal τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του

* Over 2.5 τα 4/6 τελευταία παιχνίδια εκτός συνόρων

21+ |Αρμόδιος Ρυθμιστής ΕΕΕΠ | Κίνδυνος εθισμού & απώλειας περιουσίας | Γραμμή βοήθειας ΚΕΘΕΑ: 210 9237777 | Παίξε Υπεύθυνα

ΚΟΣΤΑ ΡΙΚΑ ΑΝΑΛΥΣΗ

Προηγούμενο ματς: Ισοπαλία (2-2) με τη Νότιο Κορέα. Οι Κορεάτες προηγήθηκαν με τον Χουάνγκ στο 28’, αλλά ο Μπενέτε ισοφάρισε αρχικά στο 41’ και στο 64’ γύρισε το παιχνίδι. Στο 81ο λεπτό αποβλήθηκε ο Αλβαράδο της Κόστα Ρίκα και στο 86’ ο Σον ισοφάρισε για τους γηπεδούχους.

Παρόντες σε ένα ακόμα Μουντιάλ οι Κοσταρικανοί, κάνουν το πρώιμο στάδιο της προετοιμασίας τους στη Ν. Κορέα, όπου την Παρασκευή ήταν εξόχως ανταγωνιστικοί απέναντι στους οικοδεσπότες.

Μεγάλος πρωταγωνιστής ο αριστερός χαφ Μπενέτε της Σάντερλαντ, δεν ταξίδεψε ο Κέιλορ Νάβας και ο αντικαταστάτης του κάτω από τα δοκάρια, Αλβαράδο, αποβλήθηκε και θα απουσιάσει σήμερα.

Παρόντες αρκετοί εκ των πρωταγωνιστών της πρόκρισης στο Μουντιάλ, βασικοί ξεκίνησαν για τον κόουτς Σουάρες Γκουσμάν οι Κάμπελ (Λεόν), Μπόρχες (Αλαχουελένσε), Κάλβο (Κόνιασπορ), Ντουάρτε (Αλ Βέχντα) απέναντι στη Νότιο Κορέα.